Çok ucuz fiyatlarla Hatay Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay'dan Şırnak'a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 10 dakikadır.

Hatay Şırnak'ta uçak bileti al!

Sizde Hatay'dan Şırnak'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay  Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak'ta nerelere gidebiliriz?

Hatay Şırnak Uçak Bileti 300x200 Hatay Şırnak Uçak Bileti

Hatay Şırnak Uçak Bileti

Suriye Irak ve Türkiye sınırlarını kapsayan Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Cudi Dağının eteklerine kurulu olan şehir, sahip olduğu konumdan dolayı oldukça stratejik bir noktada bulunur. Çevre illerdeki bazı yerleşim yerlerini bünyesine toplayan Şırnak, 1990 yılında il merkezi statüsüne kavuştu. Tufan Olayı ve  Hz. Nuh'un türbesi ile adını duyuran kent, Türkiye'de inanç turizminin aktif merkezlerinden biridir.

Milattan önce 4000 yılından kalan Finik Ören Yeri ve Kalesi, Cizre'nin Güçlükonak kasabasına bağlıdır. Dicle Nehri kıyısında bulunan ören yeri, eski çağlarda insanların barınma ihtiyaçlarına göre seçilen bir bölgede kuruludur. Su sarnıçları ile çevrili olan ören yeri, Türklerin eline geçene kadar farklı dönemlere çeşitli uygarlıklar tarafından kullanıldı. Özellikle bölgede uzun yıllar boyunca hüküm süren Asur ve Gutilere ait kabartma heykellerin bulunduğu bölge kayadan oyulan evler, kadın ve erkek figürleri , gizli su merdivenleri ile oldukça merak uyandırır.

M. Ö. 4000 yıllarında Guti İmparatorluğu tarafından inşa edilen Cizre Kalesi, iç ve dış surlardan oluşur. Roma ve Bizans dönemlerinde yapımı devam eden kale günümüzdeki halini Cizre Beyliği zamanın aldı.

Hatay Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay'a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye'ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Hatay Şırnak uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı