Çok ucuz fiyatlarla İzmir Amasya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İzmir'den Amasya'ya haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 10 dakikadır.

Çok uygun fiyatlar ile Amasya otelleri de web sitemizde. Ayrıca Amasya uçak bileti fiyatları uçuş arama sistemimizde promosyonda!..

Amasya Otelleri

taşhan otel 7 e1542964899342 500x300

Taşhan Otel Amasya Türkiye

0 görüşler

Taşhan Otel; Amasya'nın merkezinde Dere mahallesinde bulunan Amasya Taş Hanı; 1699 ylında mutasarrıfı Rahtuvan Hacı Mehmet Paşa tarafından, Mimar Mehmet

ortalama fiyatı180TL SEÇİN

Amasya'da yapılacak şeyler

Amasya gezi rehberi şehri tanımak isteyenlere detaylı bilgi veriyor.

Amasya ucuz uçak bileti

İzmir Amasya uçak bileti al!

Sizde İzmir'den Amasya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İzmir Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya'da nerelere gidebiliriz?

İzmir Amasya Uçak Bileti 300x200

İzmir Amasya Uçak Bileti

Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya, 7500 yıllık bir geçmişe sahne olur. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan bölge, düzenli yaşam merkezi ile dikkatleri üzerine çeker. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkları konuk eden kent, tarihi ve kültürel açıdan keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda zengin içeriğe kucak açar.

Harşena Dağı yamacına kurulu olan Amasya Kalesi, ‘Harşena Kalesi' olarak da bilinir. Yeşilırmak'tan 300 metre, deniz seviyesinden ise 700 metre yükseklikte yer alan yapı şehre hakim bir noktadadır. Kızlar Sarayı, Yukarı Kale ve Kızlar Sarayı olarak üç bölüme ayrılan yapı, çeşitli uygarlıklar tarafından önemli bir savunma merkezi olarak kullanıldı. Şehrin panoramik manzarasını ayaklar altına alan Amasya Kalesi, oldukça etkileyici bir mimariye sahiptir.

19. yüzyılın Osmanlı sivil mimarisi özelliklerini en güzel şekilde yansıtan Yalıboyu, şehrin ilgi odağıdır. Yeşilırmak boyunca sıralanan konaklar dört mevsim boyunca da etkileyici bir görüntü sunar. Günümüzde otel, restoran, kafe, bar ve sanat atölyeleri olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılan yapılar, kentin en güzel yüzüdür.

İzmir Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İzmir Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Gaziemir ilçesinde yer almakta olup buradan şehir merkezlerine ulaşım için pek çok seçene bulunmaktadır.

Eğer özel aracınız var ise havalimanından Alsancak ve Konak'a yarım saatte varmanız mümkündür. HAVAŞ otobüsleri ise günün erken saatlerinden geç vakitlere kadar hizmet vermektedir. HAVAŞ otobüsleri ile Alsancak, Karşıyaka, Kuşadası ve Aydın gibi merkezi yerlere kolaylıkla geçebilirsiniz.

Terminalin hemen önünde bulunan taksi duraklarından dilenirse taksiye binilebilir. Toplu taşıma tercih edecekler için havalimanından kalkan 200 hatlı otobüse binilerek Mavişehir'e ulaşılabilir. Alsancak'a gidecek yolcular 202 nolu hattı kullanabilirler. Bornova ve çevresine gidilecekse 204 numaralı hattı kullanmak gerekiyor.

Havalimanından merkeze gitmek için kullanılabilecek bir pratik araç da banliyö trenidir. Terminalin hemen dışında yer alan peronlardan trene binilerek merkeze ulaşılabilir. Ancak trene binmeden önce KentKart almayı unutmamalısınız. Araç kiralamak isteyenler için ise araç kiralama firmaları uygun seçeneklerle havalimanından araç kiralama imkanı sunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı içinden de İzmir Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

İzmir Amasya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.