Çok ucuz fiyatlarla İzmir Mardin uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İzmir'den Mardin'e haftada en az altı gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 50 dakikadır.

Mardin otelleri içinden en uygun fiyatları olan otelleri sizler için seçtik. Ucuz tatil fırsatları ile beraber ucuz Mardin uçak bileti de web sitemizde!..

Mardin Otelleri

Mardin'de yapılacak şeyler

Mardin'e gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Mardin'de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Mardin Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Mardin ucuz uçak bileti

İzmir Mardin uçak bileti al!

Sizde İzmir'den Mardin'e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İzmir Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin'de nerelere gidebiliriz?

İzmir Mardin Uçak Bileti 300x200 İzmir Mardin Uçak Bileti

İzmir Mardin Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin eşsiz güzellikteki şehri olan Mardin, ‘kültürler beşiği' olarak bilinir. Yüzyıllar boyunca pek çok medeniyete dokunan tarihi kiliseleri, camileri, manastırları ve kaleleri ile doyumsuz bir tarih turu sunan şehir, kültür turlarının da Türkiye'deki vazgeçilmez adreslerinden biridir. Çeşitli dinlerin, kültürlerin şehri olarak nitelendirilen bölge, farklı dönemlere doğru keyifli bir yolculuğa çıkmanızı sağlar.

Kentin tarihi dokusunu, kültürünü ve yaşam şeklini en güzel şekilde yansıtan Mardin evleri, ‘hoşgörü şehrinin' ilgi odağıdır. Mazı Dağının eteklerine karşı kurulu olan yapılar bir diğer evin manzarasını işgal etmeyecek şekilde özenle konumlandırılması ile dikkat çeker. Sarı kalker taşından meydana gelen Mardin evleri aynı zamanda taş işçiliğinin en nadide örneklerinden biridir. Sanatsal yönünün yanı sıra inşasında kullanılan kalker taşı sayesinde evler yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan korunur. Şehrin mistik havasını gözler önüne seren yapılar gece ve gündüz apayrı bir görselliğe sahiptir.

Şehir farklı dinlerin kültürel özelliklerini taşıması ile de inanç turizminin aktif olduğu bölgelerden biridir. Süryani Katolik Cemaatinin eşsiz eserlerinden biri olan Meryem Ana Kilisesi, zaman içinde özgün hali bozulmadan pek çok kez restore edildi. Farklı dönemlerde yapılan patrikhane ile beraber kilise, günümüzde müze olarak hizmet verir.

İzmir Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İzmir Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Gaziemir ilçesinde yer almakta olup buradan şehir merkezlerine ulaşım için pek çok seçene bulunmaktadır.

Eğer özel aracınız var ise havalimanından Alsancak ve Konak'a yarım saatte varmanız mümkündür. HAVAŞ otobüsleri ise günün erken saatlerinden geç vakitlere kadar hizmet vermektedir. HAVAŞ otobüsleri ile Alsancak, Karşıyaka, Kuşadası ve Aydın gibi merkezi yerlere kolaylıkla geçebilirsiniz.

Terminalin hemen önünde bulunan taksi duraklarından dilenirse taksiye binilebilir. Toplu taşıma tercih edecekler için havalimanından kalkan 200 hatlı otobüse binilerek Mavişehir'e ulaşılabilir. Alsancak'a gidecek yolcular 202 nolu hattı kullanabilirler. Bornova ve çevresine gidilecekse 204 numaralı hattı kullanmak gerekiyor.

Havalimanından merkeze gitmek için kullanılabilecek bir pratik araç da banliyö trenidir. Terminalin hemen dışında yer alan peronlardan trene binilerek merkeze ulaşılabilir. Ancak trene binmeden önce KentKart almayı unutmamalısınız. Araç kiralamak isteyenler için ise araç kiralama firmaları uygun seçeneklerle havalimanından araç kiralama imkanı sunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı içinden de İzmir Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı'na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

İzmir Mardin uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.