Çok ucuz fiyatlarla Kars Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Adıyaman’a haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 50 dakikadır.

Kars Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Kars Adıyaman Uçak Bileti

Kars Adıyaman Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu’nun Orta Fırat Bölümüne hakim olan Adıyaman, dünya tarihinde geçmişi en eskilere dayanan yerleşim birimlerinden biridir. Palanlı Mağarasında gerçekleştirilen kazı çalışmaları neticesinde tarihinin M. Ö. 40000’li yıllara dayandığı tespit edilen şehir, günümüzde birbirinden ilgi çekici antik kentlere, ören yerlerine, mağaralara, kiliselere, camilere ev sahipliği yapar. Kalkilitik ve Neolitik Çağlara ait pek çok kalıntıya kucak açan Adıyaman, özellikle Hitit, Selçuklu ve Osmanlı dönemi izleri ile göze çarpar.

2150 metre yükseklikte bulunan Nemrut Dağı Adıyaman’ın Kahta ilçesi sınırlarındadır. 1987 tarihinden beri UNESCO Dünya Mirasları Listesinde varlığını sürdüren bölge, Helenistik dönemin en görkemli kalıntılarına sahip çıkar. Kommagene Kralı I. Antiochos’un Tanrılara ve atalarına minnettarlığını simgelemek amacı ile anıtsal heykelleri ve kaya mezarlarının bulunduğu merkez doğu, batı ve kuzey terasları olarak farklı bölümlere ayrılır. Bunların arasında en kutsal kabul gören doğu terası, en önemli anıtsal mezarların bulunduğu bölümdür. Nemrut Dağı tüm bu özellikleri çerçevesinde dünya genelinde büyük bir üne sahip olan bölgedir.

Kars Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs

geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk

Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Kars Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.