Çok ucuz fiyatlarla Kars Amasya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars'tan Amasya'ya haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 50 dakikadır.

Kars Amasya uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Amasya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya'da nerelere gidebiliriz?

Kars Amasya Uçak Bileti 300x200 Kars Amasya Uçak Bileti

Kars Amasya Uçak Bileti

Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya, 7500 yıllık köklü bir geçmişi neticesinde Türkiye'nin en eski şehirlerinden biridir. Anadolu'nun gelişmekte olan turizm bölgelerinden biri olan şehir, asırlar boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklar üzerindedir. Selçuklu ve Osmanlı devletleri zamanında oldukça stratejik bir öneme sahip olan bölge, günümüzde tarihi açıdan zengin içerikler sunar. Şehir merkezinde ve çevresinde bulunan mağaralar, antik kentler, camiler, hanlar ve kiliseler ile tarihsel bir bütünlük sağlayan kent, aynı zamanda kültürel ve doğal güzellikleri ile de ön plana çıkar.

Heybetli Harşena Dağı üzerine kurulu olan Amasya Kalesi, aynı zamanda ‘Harşena Kalesi' olarak da bilinir. Pontus Devletinin tarih boyunca önemli savunma merkezleri arasında olan yapı, Türklerin eline geçen kadar pek çok medeniyet tarafından aktif bir yerleşim merkezi olarak da varlığını sürdürdü. Amasya Kalesinin, el değiştirdikçe dönem içinde pek çok kez restore edildiği bilinir. Bugün şehrin en eski yapılarından biri olan kalenin dört bir yanında farklı uygarlıklara ait izlere rastlanır.

Kars Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı'ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi'ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars'ta Faikbey Caddesi'ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı'ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Kars Amasya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.