Çok ucuz fiyatlarla Kars Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Nevşehir’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 40 dakikadır.

Bütçenize uygun fiyat seçenekleriyle Nevşehir otelleri, Tatil City’de. Ucuz tatil paketleri ile Nevşehir uçak bileti web sitemizde!

Nevşehir Otelleri

Nevşehir’de yapılacak şeyler

Kapadokya desek Nevşehir hakkında kafanızda bir şeyler canlanır. Nevşehir gezilecek yerler almanağı sizler için hazırlandı.

tatil city

Kars Nevşehir uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Nevşehir’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Nevşehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Nevşehir’de nerelere gidebiliriz?

Kars Nevşehir Uçak Bileti

Kars Nevşehir Uçak Bileti

Yüzyıllar öncesinde Erciyes Dağında gerçekleşen volkanik bir patlama sonucunda meydana gelen karstik arazi yapısı ile dünya genelinde büyük bir üne kavuşan Nevşehir, Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden biridir. Geniş bir platoya yayılan şehrin 60 milyon yıl öncesine dayandığı tarihçiler tarafından ileri sürülen bir iddiadır. Peri bacalarının hakim olduğu Ürgüp, Avanos ve Göreme ile büyülü bir atmosfere sahip olan Nevşehir; tarih, kültür ve doğanın iç içe geçtiği farklı bir boyutu yansıtır.

Nevşehir merkeze 13 km mesafede bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, bölgenin en göz alıcı oluşumlarının başında gelir. 6 Aralık 1985 tarihinden beri UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan bölgenin çok eski zamanlarda ahır olarak kullanıldığı bilinir. Hristiyanlık tarihi için büyük bir öneme sahip olan Göreme, 4. ve 13. yüzyıllar arasında uzun bir süre manastır hayatı yaşadı. Kayseri Piskoposu Aziz Basil’in bu merkezi din öğretilerini büyük kitlelere yaymak amacı ile kullanması sonucunda Göreme; tarihi ve doğal güzelliğinin üzerine önemli inanç turizmi bölgelerinden biri olarak da geçer.

Kars Nevşehir uçak bileti fiyatları

Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Nevşehir seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Nevşehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Nevşehir uçak bileti satın alınabiliyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Kars Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.