Çok ucuz fiyatlarla Kars Sinop uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Sinop’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 40 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Sinop otelleri de Tatil City’de. Sinop otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Sinop Otelleri

Sinop’da yapılacak şeyler

Sinop’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Sinop’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Sinop Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Kars Sinop uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Sinop’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Sinop uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sinop’ta nerelere gidebiliriz?

Kars Sinop Uçak Bileti

Kars Sinop Uçak Bileti

Boztepe Burnuna kurulu olan Sinop, yarımada şeklindedir. Ormanları, şehir merkezi ve sahili ile oldukça şirin bir görüntü oluşturan kent, dört mevsim boyunca da tabiatın en güzel renklerine hakimdir. Nüfusunun çoğunluğunu göçmenlerin oluşturduğu kent, doğal güzelliği ile olduğu kadar tarihi yapısı ile de oldukça beğeni toplar.

Kent uzun yıllar boyunca çeşitli kavimlerin önemli göç toprakları üzerindedir. Görkemli yapısını asırlardır muhafaza eden Sinop Kalesi, göçmenlerin bıraktığı önemli mirasların başında gelir. Bölgeye M. Ö. 6. yüzyılda yerleşen kavimler tarafından inşa edilen yapı, sahil şeridinde kuruludur. Yüzyıllar boyunca farklı uygarlıklar tarafından hakimiyet altına alınan eser Pontus hükümdarı tarafından yeniden inşa edilerek günümüzdeki sınırlarına ulaştı. 6 adet tarihi kapının yer aldığı kalenin pek çok yerinde Roma, Bizans ve Selçukluya dair önemli kalıntılar görülür. Sinop Kalesinin en üst katında muhteşem Karadeniz manzarasına karşı seyir zevki yaşayabileceğiniz kafe yer alır. Yıllar boyunca özenle korunarak günümüze ulaşan Sinop Kalesi, şehrin tarihsel simgelerinden biri olması ile beraber yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

Kars Sinop uçak bileti fiyatları

Sinop seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sinop seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Sinop uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Sinop uçak bileti satın alınabiliyor.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Kars Sinop uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.