Çok ucuz fiyatlarla Konya Ağrı uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya'dan Ağrı'ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 25 dakikadır.

Konya Ağrı uçak bileti al!

Sizde Konya'dan Ağrı'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Ağrı uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ağrı'da nerelere gidebiliriz?

Kocaeli Ağrı Uçak Bileti 2 300x200 Konya Ağrı Uçak Bileti

Kocaeli Ağrı Uçak Bileti

Soğuk bir iklime sahip olan Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Orta Asya'dan Anadolu'ya geçen kavimlerin ilk uğrak yeri olan şehir, geçmişte farklı isimler ile çeşitli uygarlıklara merkez oldu. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan kent tüm bunların neticesinde farklı kültürlerinde harmanını oluşturur. Osmanlı döneminden kalma güzide yapıları ile tarih yolculuğu yapmanızı sağlayan Ağrı, aynı zamanda Türkiye'nin kış sporları merkezlerinden biridir.

Urartuların uzun bir dönem en önemli merkezlerinden biri olan Ağrı, özellikle Doğubeyazıt ilçesinde Urartu yapılarına sıklıkla yer verir. Antik kent özelliği taşıyan Doğubeyazıt Kalesi, şehir merkezine 5 kilometre mesafededir. Günümüzde hala birçok bölümünde çok sayıda kalıntıya sahip olan yapı şehrin tarihi ve kültürel turizmini canlı tutar.

Ağrı'nın en dikkat çekici eseri olan İshak Paşa Sarayı, Osmanlı mimarisinin en belirgin ve önemli mimarilerinden biridir. İstanbul dışına yapılan en kapsamlı saraylardan biri olarak karşımıza çıkan saray aynı zamanda dünyanın ilk kalorifer tesisatı düzenlenen yapısıdır. Osmanlı, Fars ve Selçuklu mimari özelliklerine hakim olan İshak Paşa Sarayı Ağrı'nın en dikkat çekici yapısıdır.

Konya Ağrı uçak bileti fiyatları

Ağrı seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ağrı seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Ağrı uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye'nin en büyük illerinden birisi olan Konya'ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ'ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ'ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı'ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Ağrı uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Ağrı uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.