Çok ucuz fiyatlarla Konya Kayseri uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Kayseri’ye her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 10 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Kayseri otelleri de Tatil City’de. Kayseri otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Kayseri Otelleri

Kayseri’de yapılacak şeyler

Kayseri’ye gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Kayseri’de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Kayseri Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Konya Kayseri uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Kayseri’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Kayseri uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kayseri’de nerelere gidebiliriz?

Konya Kayseri Uçak Bileti

Konya Kayseri Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesinde bulunan Kayseri, 6 bin yıl öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir. Tarihi yapılar konusunda dört bir köşesi oldukça zengin bir mimariye sahne olan şehir, Türkiye’nin tam olarak orta yerindedir. Geçmişten beri Anadolu’nun en önemli kavşak noktalarından biri olan Kayseri, stratejik bir öneme sahiptir. Aynı zamanda ülkemizin kış turizmine hitap eden şehir, dört mevsim boyunca da gezmeye elverişlidir.

Şehrin en kalabalık noktası olan Cumhuriyet Meydanı, tarihi açıdan önemli bir yere sahiptir. 5 bin yılın derin izlerini taşıyan meydan Roma, Bizans ve Selçuklunun önemli kalıntıları ile çevrilidir. Kentin eski tarihini gözler önüne seren bölge, modernize edilen hali ile turizmin canlı olduğu noktalardan biridir.

1904’te Abdülhamid dönemi Neoklasik mimarlık örneğinin en güzel simgelerinden biri olan Kayseri Lisesi, günümüzde Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi ismi ile anılır. Kurtuluş Savaşı döneminde Ankara’nın işgal edilme riskine karşı Millet Meclisi Kayseri’ye taşındı. Bu dönemde ‘İkinci Başşehir’ unvanını taşıyan bina bir dönem millet meclisi olarak kullanıldı.

Konya Kayseri uçak bileti fiyatları

Kayseri seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kayseri seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Kayseri uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Kayseri uçak bileti satın alınabiliyor.

Kayseri Havalimanı Ulaşım

Kayseri ile havalimanı arasında 5 km bulunmaktadır. Havalimanından Kayseri şehir merkezine gitmek isteyenler için çeşitli alternatifler bulunuyor. Taksi bunlardan birisidir. Şehir merkezine sadece 15 dakikalık bir uzaklık olduğundan fiyat olarak da uygun düşmektedir.

Toplu taşıma tercih edenler için otobüs ve dolmuşlar terminalin dışından geçmektedir. Belediyenin 100 ve 102 nolu otobüsleri duraktan geçerek yolcuları merkeze götürmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı 24 saat şehit ile bağlantılıdır.

HAVAŞ kent merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka araçtır. HAVAŞ günün erken saatlerinde yolculuğa başladığından bu araçla merkeze çok kolay ulaşabilirsiniz.

Konya Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.