Çok ucuz fiyatlarla Konya Mardin uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya'dan Mardin'e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 5 dakikadır.

Konya Mardin uçak bileti al!

Sizde Konya'dan Mardin'e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin'de nerelere gidebiliriz?

Konya Mardin Uçak Bileti 300x200 Konya Mardin Uçak Bileti

Konya Mardin Uçak Bileti

Kültürler beşiği Mardin, yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkların kapısı oldu. Günümüzde oldukça geniş bir tarihsel ve kültürel zenginliklere sahip olan şehir, ev sahipliği yaptığı değerler ile göz kamaştırır. Kiliseleri, manastırları, antik kentleri, kaleleri ve kendine özgü mimarisi ile gezginlerine keyifli bir seyahat sunan kent, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de ayrı bir öneme sahiptir. Ülkemizin en kozmopolit şehirlerinden olan Mardin, yıllar boyunca harmanladığı kültürel etkinlikler ile oldukça ilgi çekicidir.

Süryaniler tarafından hala aktif bir din merkezi olarak kullanılan Deyrulzafaran Manastırı, Mardin şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Süryani patriklerinin heykelleri ile çevrili olan manastır, şehrin en ilgi çekici yapılarından biridir. Safran çiçekleri ile göz kamaştıran merkez, 52 Süryani patriğinin mezarı ile dikkat çeker.

Bir diğer adı ile ‘Kırklar Kilisesi' olarak da tanınan Mor Behnam Kilisesinin 6. yüzyıla dayanan bir tarihi vardır. Süryani toplumlarının gözde mimarilerinden biri olan kilise günümüzde Ortodoks Kilisesi olarak ziyarete açıktır. Yapı erken dönem Hristiyanlık tarihinin en güzel örneklerinden biridir.

Konya Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye'nin en büyük illerinden birisi olan Konya'ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ'ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ'ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı'ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı'na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Konya Mardin uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.