Çok ucuz fiyatlarla Konya Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya'dan Nevşehir'e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 30 dakikadır.

Konya Nevşehir uçak bileti al!

Sizde Konya'dan Nevşehir'e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Nevşehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Nevşehir'de nerelere gidebiliriz?

Konya Nevşehir Uçak Bileti 300x167 Konya Nevşehir Uçak Bileti

Konya Nevşehir Uçak Bileti

Adı Kapadokya ile özdeşleşen Nevşehir, 60 milyon yıl önce Erciyes ve Hasan Dağı gibi sönmüş yanardağların kül ve lavlarıyla oluşan bir araziye sahiptir. Dünyada örneğine oldukça az rastlanan vadilere, kanyonlara, karstik arazilere, yer altı şehirlerine, antik kentlere sahip olan bölge tarihsel ve kültürel açıdan farklılık yaratır. Ülkemizin yurt dışı tanıtımlarında sıklıkla yer alan şehir, yılın her mevsimi dünyanın dört bir yanından yüksek oranda turist çeker.

Nevşehir merkeze 13 km mesafede bulunan Göreme Açık Hava Müzesi 1985 yılından beri UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alır. Şehrin en ilgi çekici noktası olan Göreme, milattan sonra 4. ve 13. yüzyıllar arasında 1000 yıl süren yoğun bir manastır hayatı yaşadı. Eski dönemlerde önemli dinlerin merkezi olarak tercih edilen bölge din öğretilerini yaymak amacı ile uzun yıllar kullanıldı. Çeşitli dönemlerde farklı uygarlıklar tarafından inşa edilen pek çok kilise ile çevrili olan Göreme, bu özelliğini günümüzde en belirgin hali ile ziyaretçilerine yaşatır. Şehrin turizmine canlılık kazandıran bölge dört mevsim boyunca da yoğun bir turist kapasitesine sahip.

Konya Nevşehir uçak bileti fiyatları

Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Nevşehir seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Nevşehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye'nin en büyük illerinden birisi olan Konya'ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ'ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ'ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı'ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Nevşehir uçak bileti satın alınabiliyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp'e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer'dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Konya Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.