Çok ucuz fiyatlarla Konya Trabzon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Trabzon’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 40 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Trabzon otelleri de Tatil City’de. Trabzon otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Trabzon Otelleri

Trabzon’da yapılacak şeyler

Trabzon’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Trabzon’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Trabzon Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Konya Trabzon uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Trabzon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Trabzon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Trabzon’da nerelere gidebiliriz?

Konya Trabzon Uçak Bileti

Konya Trabzon Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinin tüm karakteristik özelliklerine hakim olan Trabzon; tarihi, doğası ve kültürü ile oldukça ilgi çekici bir atmosfer sergiler. Birbirinden güzel yaylaları ile Türkiye’nin yayla turizmine hitap eden bölgesi, yemyeşil bir örtü ile hoş bir doğaya sahiptir. Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara kapısını açan kent, aynı zamanda yöresine özgü nefis lezzetleri ile de ziyaretçilerine hoş bir seyahat deneyimi yaşatır.

Milattan sonra 365 yılında inşa edilen Sümela Manastırı Maçka ilçesinde yer alır. Aynı gece iki rahibin rüyasında Hz. İsa ve Hz. Meryem’i görmesi üzerine inşa edilen Sümela Manastırı, Karadeniz’in muhteşem manzaraları ile çevrilidir. Şehrin turizmine canlılık veren manastır, kültürel ve tarihi açıdan büyük bir değer ifade eder.

Denizden gelebilecek her türlü saldırıyı önlemek amacı ile yapılan Trabzon Kalesi, şehrin en yüksek tepesindedir. Bir tarafı yemyeşil bir tabiata bakan yapının diğer tarafı deniz ile örülüdür. Yukarı Hisar, Orta Hisar ve Aşağı Hisar olmak üzere üç ana bölüme ayrılan yapı özellikle Pontus İmparatorluğunun izlerini taşır.

Konya Trabzon uçak bileti fiyatları

Trabzon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Trabzon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Trabzon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Trabzon uçak bileti satın alınabiliyor.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Konya Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.