Çok ucuz fiyatlarla Konya Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 40 dakikadır.

Konya Van uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Konya Van Uçak Bileti

Konya Van Uçak Bileti

Kaleler şehri Van, dünya üzerinde varlığını sürdüren en eski kentlerden biridir. Günümüze ulaşana dek pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bölge aynı zamanda tarihte Uratu Devletine başkentlik yapması ile de tanınır. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı döneminin en kıymetli merkezlerinden biri olan Van, tarihsel bütünlüğünün yanı sıra doğal güzelliği ile de gezginlerine keyifli bir seyahat yaşatır.

Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Van Kalesi, M. Ö. 9. yüzyılda Urartu hükümdarı I. Sarsuri tarafından inşa edildi. Uzun bir dönem kentin savunma merkezi olan yapının çevresinde; II. Sarduri kaya mezarları, Menua, Sardur Burcu ve Analı Kız Açık Hava Tapınağı yer alır. Asur dilinde çivi yazılı kitabelere sahip olan Van Kalesi, sarp kayalık üzerine kuruludur.

Kapalı havza durumundaki Van Gölü, Türkiye’nin en büyük gölüdür. Dünyanın ise en büyük sodalı gölü olma özelliği taşıyan bölge, halk arasında ‘Van Denizi’ olarak da adlandırılır. Şehrin sembolü haline gelen Van Gölü, muhteşem doğa manzaraları ile görenleri kendine hayran bırakır.

Konya Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Van uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Konya Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.