Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Kahramanmaraş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Kahramanmaraş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 25 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Kahramanmaraş otelleri de Tatil City’de. Kahramanmaraş otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Kahramanmaraş Otelleri

Kahramanmaraş’da yapılacak şeyler

Kahramanmaraş’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Maraş’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Kahramanmaraş Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Kütahya Kahramanmaraş uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Kahramanmaraş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kahramanmaraş’ta nerelere gidebiliriz?

Kütahya Kahramanmaraş Uçak Bileti

Kütahya Kahramanmaraş Uçak Bileti

Mimari çeşitliliği ile ün kazanan Kahramanmaraş; tarihi, doğal ve kültürel özellikleri ile belirgin bir güzelliğe sahiptir. Gerek şehir merkezinde, gerekse çevre ilçelerinde yer alan zengin tabiat güzellikleri ile dikkat çeken Kahramanmaraş, aynı zamanda dini konumu ile de İslam alemi için önemli bir yere sahiptir. Zengin bir mutfağa ev sahipliği yapan şehir, bu özelliği ile de gönülleri fetheder.

İç içe geçen kapılardan meydana gelen geleneksel Kahramanmaraş konakları, şehrin en ilgi çekici mimarileridir. Dış mekanlardan soyutlanan evler, geniş metrekareleri ile içinde kalabalık ailelerin yaşamasına olanak tanır. Genellikle iki veya üç kattan meydana gelen bu yapıların avluları, bahçeleri ve havuzları bulunur. Şehrin ilk mimarilerini temsil eden konaklar, günümüzde mesken dışında çeşitli amaçlar için turizme açıktır.

Milattan önce 9. yüzyılda yapıldığı bilinen Kahramanmaraş Kalesi, şehir merkezinde yer alır. Genç Hitit dönemine ait en belirgin eserlerin başında gelen kale bulunduğu bölgeye hakim bir noktadadır. 7. ve 8. yüzyılda Bizans İmparatorluğu ile Müslümanların çekişmelerine sahne olan kale belirli dönemlerde önemli restorasyon dönemlerinden geçirildi.

Kütahya Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları

Kahramanmaraş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kahramanmaraş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Kahramanmaraş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Kahramanmaraş uçak bileti satın alınabiliyor.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Kütahya Kahramanmaraş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.