Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Malatya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 40 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Malatya otelleri de Tatil City’de. Malatya otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Malatya Otelleri

Malatya’da yapılacak şeyler

Malatya’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Malatya’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Malatya Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Kütahya Malatya uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Kütahya Malatya Uçak Bileti

Kütahya Malatya Uçak Bileti

İlk yerleşimin milattan önce 7000’li yıllara dayandığı bilinen Malatya, kültürel ve doğal açıdan zengin bir yelpazeye sahiptir. Yeni Malatya ve Eski Malatya ”Battalgazi” olarak ayrılan kent, farklı çağlarda çeşitli uygarlıkların birbirinden güzel eserlerine sahiptir. Kanyonları, şelaleleri, mesire alanları ile hoş bir tabiata hakim olan Malatya; aynı zamanda ören yerleri, camileri ve köprüleri ile de ünlüdür.

Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biri olan Arslantepe Ören Yeri, Malatya şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan Orduzu beldesi sınırlarındadır. Uzun yıllar boyunca Fransız ve Alman arkeologlar tarafından yürütülen kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 5000’li yıllara dayandığı görülen höyük özellikle Bizans ve Roma dönemi eserleri ile göz kamaştırır. Bölgede ele geçirilen önemli eserler günümüzde Ankara’da yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenir.

Roma İmparatoru Titus zamanında yapılan Eski Malatya Şehir Surları, (Malatya Kalesi) şehrin önemli tarihi yapılarının başında gelir. Bölgeye hakim olan pek çok medeniyet tarafından uzun yıllar boyunca yapımı devam eden surlar ilk olarak 2850 metre uzunluğunda yapılsa da günümüze kadar 550 metresinin ulaştığı görülür.

Kütahya Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Kütahya Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.