Çok ucuz fiyatlarla Malatya Ağrı uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Ağrı’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 10 dakikadır.

Ucuz Ağrı otelleri içinden en kalitelisini ve en ekonomik olanlarını seçtik. Ağrı otel fiyatlarımızı görün, anlayacaksınız.

Ağrı Otelleri

Ağrı’da yapılacak şeyler

Ağrı’ya gitmek isteyenlere özel bilgiler. İshak Paşa Sarayı kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Ağrı’da yapılacak şeyleri yazdık. “Bu bilgiler bana asla yetmez” diyenler için de Ağrı Gezi Rehberi detaylı olarak şehri anlatıyor. Ayrıca Ağrı uçak bileti fiyatları web sitemizde çok ucuz!

tatil city

Malatya Ağrı uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Ağrı’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Ağrı uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ağrı’da nerelere gidebiliriz?

Malatya Ağrı Uçak Bileti

Malatya Ağrı Uçak Bileti

Türkiye’nin soğuk şehirlerinden biri olan Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Orta Asya’dan gelen kavimlerin Anadolu’daki ilk duraklarından biri olarak bilinen şehir, geçmişte Karaköse, Ararat, Karakilise gibi çeşitli isimler ile adlandırıldı. Pek çok topluluğun yerleşik hayata geçmesinde önemli rol oynayan kent tarih boyunca başlıca Pers, Hitit, Urartu, Kimmer, İskit, Mitaniler, Rusya, Selçuklu ve Osmanlı gibi uygarlıkların hakimiyeti altına girdi. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağına ev sahipliği yapan şehir, bu özelliği ile de pek çok doğa sporunun başlıca merkezlerinden biridir.

Evliya Çelebi’nin ünlü eseri Seyahatnamesinde bahsettiği Şoşik kalesi, Ağrı şehir merkezine 34 kilometre uzaklıkta olan Şoşik Köyü sınırlarındadır. Kentin önemli tarihsel yapıları arasında yerini alan Şoşik Kalesi, dik kayalar üzerine kurulu heybetli bir eserdir.

Doğubeyazıt ilçesine 5 kilometre uzaklıkta olan İshak Paşa Sarayı, yalnızca Ağrı’nın değil; Türkiye’nin de en önemli yapılarından biridir. Kentin en yüksek tepelerinden biri üzerine kurulu olan yapı Selçuklu, Fars ve Osmanlı figürleri doğrultusunda dönemin en seçkin örnekleri arasındadır.

Malatya Ağrı uçak bileti fiyatları

Ağrı seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ağrı seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Ağrı uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Ağrı uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Ağrı uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.