Çok ucuz fiyatlarla Malatya Kütahya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Kütahya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 30 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Kütahya otelleri de Tatil City’de. Kütahya otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Kütahya Otelleri

Kütahya’da yapılacak şeyler

Kütahya’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Kütahya’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Kütahya Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Malatya Kütahya uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Kütahya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya  Kütahya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kütahya’da nerelere gidebiliriz?

Malatya Kütahya Uçak Bileti

Malatya Kütahya Uçak Bileti

Ege Bölgesinde bulunan Kütahya yemyeşil doğası ve asırlar boyunca süregelen kalıntıları ile ülkemiz sınırları içinde kendi havasını muhafaza eden bir kenttir. Yer altı termal kaynaklara sahip olan şehir, bu özelliği ile her yıl içinde yüksek oranda bir turist kapasitesine ev sahipliği yapar.

Şehir merkezine 27 kilometre mesafede olan ve geniş bir araziye hakim olan Frig Vadisi, Frigyalılardan beri yerleşimin olduğu bir merkezdir. Afyon, Kütahya, Eskişehir sınırını oluşturan vadi 3000 yıllık bir tarihe sahiptir. Ayazini Kilisesi ve Avdalas Kalesi gibi kutsal mekanlar ile çevrili olan bölge kayaların oyularak yapıldığı mimariler, peri bacaları, antik kentler, yer altı şehirleri ile göz kamaştırır. Türkiye’nin en değerli arkeolojik kalıntılarından birine sahip olan Frig Vadisi, aynı zamanda 500 kilometre uzunluğundaki Frig Yolu ile de ayrı bir öneme sahiptir. Yol Türkiye’nin en uzun üçüncü yürüyüş parkurudur.

Çavdarhisar ilçesinin sınırlarında yer alan Aizanoi Antik Kenti; Tiyatro Kompleksi, Zeus Tapınağı ve Macellumu ile Türkiye’nin Efes ile eşdeğer özelliklere sahip bir noktasıdır. Roma döneminin en önemli antik kentlerinden olan bu yapı şehrin en ilgi çekici noktalarından biridir.

Malatya Kütahya uçak bileti fiyatları

Kütahya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kütahya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Kütahya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Kütahya uçak bileti satın alınabiliyor.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Malatya Kütahya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.