TatilCity.NET Ankara Erzincan uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Ankara’dan Erzincan’a pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık Ankara’dan Erzincan’a aktarmalar da göz önünde bulundurularak 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Ankara Erzincan uçak bileti al!

Ucuz fiyatlı Ankara Erzincan uçak bileti TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Peki, Erzincan’da nerelere gidebiliriz?

Ankara Erzincan Uçak Bileti

Ankara Erzincan Uçak Bileti

Erzincan‘a seyahatinizde boş vakitlerinizi bu şehrin tarihi ve doğal dokusunu ziyaret ederek değerlendirebilirsiniz. Örneğin meşhur Girlevik Şelalesi bu ilimizde bulunmaktadır ve kayalardan parça parça akan suları ile görenleri mest etmektedir. Urartu dönemine ait şehir kalıntılarını görmek isterseniz uğrayacağınız yer Altıntepe Şehir Kalıntıları’dır. Dünyadaki sayılı doğal kalelerden Kemah Kale’sini de görmek isteyebilirsiniz.

Orta Çağ Türk mimarisinin en ilginç ve önemli eseri olan Mama Hatun Kervansarayı, mescit, hamam gibi çok bölmeli yapısı ile dikkat çeker. Rafting sporu ile ilgilenenler için Erzincan Karasu Nehri birebir. 1994 yılından beri nehirde rafting tutkunları kürek sallamakta. Doğal Maden suyunun çıkarıldığı Ekşisu ise şehre 11 km mesafe uzaklıkta. Buradan çıkarılan maden suyu şifalı olmakla beraber bir takım hastalıkların önüne geçmede etkili.

Ankara Erzincan uçak bileti fiyatları

Erzincan’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, SunExpress, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzincan’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara’dan Erzincan’a ya da Erzincan’dan Ankara’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanıyor. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Ankara Erzincan uçak bileti sitemizden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Ankara Erzincan uçak bileti Esenboğa Havalimanı içinden de satın alınabilir.

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Ankara Erzincan uçak bileti web sitemizde çok ucuz.