Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Mardin’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 50 dakikadır.

Nevşehir Mardin uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Mardin Uçak Bileti

Nevşehir Mardin Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ve Türkiye’nin en gözde şehirlerinden biri olan Mardin, muhteşem tarihi ve kültürü ile ülkemizin medeniyetler ve kültürler beşiğidir. Şehir merkezinde ve ilçelerinde yer alan tarihin çeşitli dönemlerine ait camileri, kiliseleri, manastırları, farklı dinlere ait okulları ile görenleri kendine hayran bırakan şehir, her mevsim yüksek oranda yerli ve yabancı turist kapasitesine sahiptir. Bir Mezopotamya şehri olan Mardin, aynı zamanda hoşgörü kentidir.

10. yüzyılda Hamdaniler tarafından inşa ediliği bilinen Mardin Kalesi, şehrin ilk dönemlerine ait eserlerden biridir. 1600 yıllık tarihi neticesinde çeşitli medeniyetlere kucak açan yapı halk arasında “Kartal Yuvası” olarak da bilinir. Şehre hakim bir kaya üzerinde yer alan eser,ihtişamlı bir duruşa sahiptir. Romalılardan Bizanslılara, Selçuklulardan Osmanlılara kadar büyük uygarlıkların önemli bir merkezi haline gelen Mardin Kalesi, aynı zamanda muhteşem Mezopotamya Ovası da hakimdir. Efsaneye göre Şad Buhari hastalandığından dolayı buraya yerleşir. İyileştiği görülen kral 12 yıl boyunca hayatını idame burada ettirir. Pek çok bölümünde ilk günkü sağlamlığı koruğu görülen kale, bugün şehre gelen gezginlerin uğrak adreslerinden biridir.

Nevşehir Mardin uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Nevşehir Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.