Çok ucuz fiyatlarla Antalya Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Özellikle yaz aylarında Antalya’dan Konya’ya her gün en az bir yapılmaktadır. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak 50 dakikadır.

Antalya Konya uçak bileti al!

Sizler için servis bedellerini düşük tutuk. Bu yüzden en uygun fiyatlı Antalya Konya uçak bileti sitemizde bulunuyor.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Antalya Konya Uçak Bileti

Antalya Konya Uçak Bileti

Yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en geniş ili olan Konya her sene hem yerli hem de yabancı çok sayıda turisti kendisine çekmektedir. Cami ve türbeleri ile ilgi odağı olan Konya’da gezilebilecek pek çok yer bulunuyor. Mevlana Celaleddin Rumi’nin dergahı ve mezarının bulunduğu yer olan Mevlana Müzesi belki de Konya denilince il akla gelen yerdir. Dönemin dervişlerine dair her türlü eşya ve bilgiyi burada bulmanız mümkündür.

Bizans, Hitit, Roma, Osmanlı, ve Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen tarihi mirasları görmek istiyorsanız eğer mutlaka uğramanız gereken yer Konya Ereğli Müzesi olacaktır. Nasreddin Hoca’nın mezarı ise Konya’nın ilçesi Akşehir’de bulunmaktadır. Alaaddin Tepesi ise düz bir ovaya inşa edilmiş Konya’nın tek tepe noktası olarak bilinmektedir. Bugün insanlar doğa ile buluşmak adına bu mesire yerine gitmektedir. Karatay Medresesi, II. İzzeddin Keykavus döneminde inşa edilmiş olmakla beraber Selçuklu mimarisinin güzide örneklerinden birisidir. Yine görülmesi gereken başka güzel bir yer olan Beyşehir Gölü Milli Parkı ise 33 adadan oluşmaktadır. Doğa ile iç içe olmak, bu güzelliği keşfetmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir fırsat.

Antalya Konya uçak bileti fiyatları

Konya’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergah için Pegasus uçak bileti tercih edilebilir. Antalya Konya uçak bileti sitemizde kolaylıkla satın alınabiliyor.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Antalya Havalimanı içinden de Antalya Konya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Çok ucuz fiyatlar ile kampanyalı Antalya Konya uçak bileti TatilCity.NET’de..