Çok ucuz fiyatlarla Bursa Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Mardin’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 25 dakikadır.

Bursa Mardin uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Bursa Mardin Uçak Bileti

Bursa Mardin Uçak Bileti

Medeniyetler beşiği olarak bilinen Mardin, bulunduğu bölgenin en gözde şehridir. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Mardin hem doğal güzellikleri, hem de tarihi yapıları ile göz dolduruyor. Türkiye’de yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak yerlerinden biri olan Mardin, tam olarak bir kültürel sentezdir.

Hamdaniler tarafından inşa edildiği bilinen Mardin Kalesi 10. yüzyıl eseridir. Diğer adı ‘Kartal Yuvası’ olarak da bilinen kale, Mardin’e hakim konumu ile oldukça ilgi çekicidir. Sert kayalıklar üzerine kurulmuş olan Mardin Kalesi, Mezopotamya Ovasının eşsiz manzarasını ayaklar altına alır. Persliler, Sümerler, Bizanslılar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi farklı uygarlıkların hüküm sürdüğü kalede her medeniyete ait kalıntılar vardır.

Süryaniler tarafından aktif şekilde dini merkez olarak kullanılan Deyrulzafaran Manastırı, Mardin şehir merkezine 5 kilometre mesafede yer alır. Manastırın için 52 adet Süryani patriğinin mezarı vardır. Aynı zamanda manastırın ilk yapıldığı dönemlerde Süryaniler tarafından ‘güneş tapınağı’ olarak da kullanılan mekan, Romalılar döneminde ise kale olarak kullanılmıştır. Sonraki dönemlerde manastıra ek olarak Kubbeli Kilise, Azizler Evi ve Meryem Ana Kilisesi inşa edilmiştir. Mardin’in yöresel taş evleri mimarisine sahip olan Süryani Manastırı, görülmeye değecek bir kültürü barındırır.

Bursa Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Bursa Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.