Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Erzurum’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 10 dakikadır.

Elazığ Erzurum uçak bileti al!

Sizde Elazığ’dan Erzurum’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Erzurum uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzurum’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Erzurum Uçak Bileti

Elazığ Erzurum Uçak Bileti

Türkiye’nin önemli dağlarından biri olan Palandöken’in eteklerine kurulu olan Erzurum, farklı kültürlere ve medeniyetlere ait pek çok tarihi yapı ile çevrilidir. Doğu Anadolu’nun en büyük ili olan Erzurum, tarihi özelliğinin yanı sıra, kış sporlarına yatkınlığı ile de ülkemizin turizm noktalarından biridir.

Anadolu Selçuklu döneminde oldukça önemli bir yere sahip olan Erzurum, dönemin en güzel mezar yapı örneklerine sahiptir. Üç Kümbetlerin, 12. yüzyıla ait olduğu bilinir. Göz alıcı bir mimariye sahip olan Üç Kümbetler, şehrin en büyük kültürel zenginliklerinden biridir.

Şehrin en yüksek tepelerinden birine inşa edilen Erzurum Kalesi, iç ve dış kaleden meydana geliyor. Bizans İmparatorluğu tarafından yapıldığı bilinen kale, şehrin önemli tarihsel yapılarından biridir.

150 kilometrelik bir alana sahip olan Çoruh Vadisi, ülkemizin doğal harikalarından biridir. Allahuekber Dağları ve Doğu Karadeniz Dağları arasından akan Çoruh Vadisi, flora açısından da oldukça zengindir. Dünya üzerinde yalnızca bu bölgede yer alan 3 adet bitki türüne ev sahipliği yapan vadi, kültürel zenginlikleri ile de önemli bir bölgedir.

Elazığ Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Elazığ Erzurum uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı