Çok ucuz fiyatlarla Erzincan Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzincan’dan Bursa’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 5 dakikadır.

Erzincan Bursa uçak bileti al!

Sizde Erzincan’dan Bursa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzincan Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Erzincan Bursa Uçak Bileti

Erzincan Bursa Uçak Bileti

Ülkemizin en kalabalık ve gelişmiş şehirlerinden olan Bursa, oldukça büyük bir sanayiye sahiptir. Köklü tarihi neticesinde farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan kent, Osmanlı için ise ayrı bir öneme sahiptir. 1306 yılında Osman Bey tarafından kuşatma altına alınan şehir, Orhan Bey tarafından ise 1326 yılında fethedildi. Osmanlı Devletinin ilk başkenti olma özelliğine sahip olan Bursa, döneme ait birçok esere kucak açar.

1399 yılında Yıldırım Bayezid tarafından inşa ettirilen Ulu Cami, Bursa’nın en eski ve değerli yapıları arasındadır. Evliya Çelebi’nin ‘Bursa’nın Ayasofyası’ olarak nitelendirdiği eser, çok ayaklı cami tasarımının en güzel örneklerinden birini temsil eder. Hat yazısı ve duvar süslemeleri ile oldukça dikkat çeken eser, 19. yüzyılın sonları 20. yüzyılın başlarında farklı ustalar tarafından özenle işlendi.

Kentin birçok yerinden rahatlıkla görülebilen Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, Sultan Mehmet Çelebi tarafından 1421 yılında yapıldı. Mehmet Çelebi ve ailesine ait 8 kabrin yer aldığı mekan, mermer ve ahşap süslemelerinin yanı sıra çini işlemeciliği ile Osmanlı mimarisinde ilk ve tek olma özelliğine sahiptir.

Erzincan Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzincan Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Erzincan Havalimanı içinden de Erzincan Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Erzincan Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı