Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Adıyaman’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 50 dakikadır.

Erzurum Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Adıyaman Uçak Bileti

Erzurum Adıyaman Uçak Bileti

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Adıyaman, 40.000 yıl öncesine dayanan tarihi ile Türkiye’nin yerleşim açısından en eski kentlerinden biridir. Helenistik ve Roma dönemlerinde hem yerleşim, hem de savunma amacı ile uzun yıllar kullanılan Adıyaman’da Neolotik ve Kalkilitik çağlara ait pek çok eser bulunur. Hitit Kommagene Krallığına da ev sahipliği yapan şehir, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan tarihi alanları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeye hak kazanan Nemrut Dağı, ülkemizin en büyük miraslarından biridir. 2150 metre zirveye sahip olan Nemrut Dağı Kahta ilçesinde yer alır. Özellikle Helenistik dönemde yıllar boyunca kutsal merkez olarak kullanılan Nemrut Dağı, anıtsal heykelleri, tanrılara minnet duyulmak üzere yapılan mezarları ve duruşu ile cezbedici bir görünüme sahiptir.

Arsameia Antik Kenti, eski Kahta Kalesinin karşısında bulunur. M. Ö. 2. yüzyılda Kommagene Kralı Arsemez tarafından kurulan heybetli yapı, içinde farklı medeniyetlere ait çok sayıda heykel ve tünel barındırır. Anadolu’daki en eski Grekçe yazılı kitabeye sahip bölge, Adıyaman’a 60 kilometre uzaklıkta yer alır.

Erzurum Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Erzurum Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı