Çok ucuz fiyatlarla Hatay Siirt uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Siirt’e haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 10 dakikadır.

,

Hatay Siirt uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Siirt’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay  Siirt uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Siirt’te nerelere gidebiliriz?

Hatay Siirt Uçak Bileti

Hatay Siirt Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt, Türklerin Anadolu’da ilk yerleşim yeri kurdukları bölgelerden biridir. Şehir köklü bir tarihe sahip olmasının yanı sıra manevi kültürü ile de dikkatleri üzerine çeker. Mezopotamya ve Anadolu’nun kesiştiği nokta üzerinde olan Siirt, inanç turizmine hitap eden pek çok mimari esere de ev sahipliği yapar. Cilalı Taş Devrinden günümüze kadar ayakta kalan kent, ilmi yönü ile merak uyandırır.

Tarihi Vilayet Konağının karşısında yer alan Siirt Saat Kulesi, günümüzdeki halini 1976 yılında aldı. Altı kattan oluşan yapının iki renkli kesme taştan meydana geldiği görülür. Dört yüzlü olan saat kulesinin her yüzünde ise birer pencere yer alır. Kulenin aslı 1905 tarihinde Alaaddin Paşa tarafından yapılmasına karşın sebebi bilinmeyen bir şekilde yıkıldığı bilinir. Eski kulenin üzerinde bulunan sivri uçlu külah ise yeniden inşa edilen saat kulesine ilave edildi.

Şehirdeki önemli Selçuklu mimarilerinden biri olan Ulu Cami ‘Çinili Minare’ olarak da adlandırılır. Eski Selçuklu sultanlarının yaptırdığı rivayet edilen cami, 1129 yılına aittir. Yıllarca caminin içinde bulunan minber 1933 yılında Ankara’da bulunan Etnografya Müzesinde sergilenir.

Hatay Siirt uçak bileti fiyatları

Siirt seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Siirt seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Siirt uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Siirt uçak bileti satın alınabiliyor.

Siirt Havalimanı Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt, Türkiye’yi Siirt Dilektepe Yolu Pınarca Köyü yolu üzerindeki Siirt Havalimanı ile bağlamaktadır. Siirt merkeze 14 kilometre mesafede bulunan Siirt Havalimanı, komşu şehirlerden yolcuları da İstanbul ve Ankara’ya ulaştırmaktadır. Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Siirt Havalimanı içinde çok sayıda restoran, cafe, dinlenme alanı, ren a car ofisleri ve farklı bankalara ait ATM’ler bulunuyor.

Siirt Havalimanına Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havaş

Havayolları işletmeciliği altında Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezinin farklı noktalarına belli saatlerde Havaş ile ulaşım sağlamaktadır.

Otobüs

Siirt belediyesi tarafından düzenlenen ve şehir merkezinin farklı noktalarından hareket eden otobüs seferleri ile Siirt Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araçlar

Siirt şehir merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre mesafede yer alan Siirt Havalimanı’na özel taksi ile 20-25 dakika süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz,  iç hatlar veya dış hatlar terminalinde yer alan rent a car şirketlerinden faydalanabilirsiniz.

Siirt Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Siirt’e seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Siirt Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saatte uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Siirt Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet alabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Hatay Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı