Çok ucuz fiyatlarla Malatya Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Nevşehir’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 20 dakikadır.

Malatya Nevşehir uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Nevşehir’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Nevşehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Nevşehir’de nerelere gidebiliriz?

Malatya Nevşehir Uçak Bileti

Malatya Nevşehir Uçak Bileti

Erciyes, Hasan Dağı gibi sönen yanardağların kül ve lavlarıyla meydana gelen Nevşehir, 60 milyon yıl önce oluşan yeryüzü şekilleri ile kendine özgü bir yerleşimdir. Tarih, doğa ve kültürün iç içe geçtiği bir şehir olan Nevşehir; peri bacaları, antik kentleri, ören yerleri, manastırları, kiliseleri, mağaraları ve yalnızca kendine özgü mimarileri ile yıl boyunca yerli ve yabancı gezginlerin ilgi odağıdır.

Nevşehir merkeze 13 kilometre mesafede bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, Nevşehir’de mutlaka görülmesi gereken yerdir. Milattan sonra 14. yüzyıla kadar 1000 yıllık manastır hayatına ev sahipliği yapan Göreme, Hristiyanlık tarihinde önemli bir isim olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil’in din öğretilerini yaymak adına kullandığı bir merkezdir. Günümüzde pek çok kilisenin izlerini barındıran Göreme Açık Hava Müzesi, Türkiye’nin yurt dışı tanıtımlarında sıklıkla yer verilen noktadır.

Bağdat Kervan Yolunun güvenliği için inşa edilen Nevşehir Kalesi, 12. yüzyılda Selçuklular tarafından yapıldı. Moloz ve kesme taştan meydana gelen yapı, bazalt bir kaya üzerine kuruludur. Ortodoks dünyası için önem arz eden eser üçüncü derece arkeolojik sit alanı olarak korunur.

Malatya Nevşehir uçak bileti fiyatları

Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Nevşehir seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Nevşehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Nevşehir uçak bileti satın alınabiliyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Malatya Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.