Çok ucuz fiyatlarla Amasya Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Sivas’a bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 4  saat 40 dakikadır.

Amasya Sivas uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Sivas’a seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Sivas uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Sivas uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Amasya Sivas Uçak Bileti

Amasya Sivas Uçak Bileti

İç Anadolu’nun doğusunda yer alan ilimiz Sivas özellikle tarihte Mezopotamya’dan gelen kervanların geçiş noktası olarak bilinir.  Bu bağlamda pek çok kültür mirasına da sahip. Sivas seyahatinizde gezip görmek isteyebileceğiniz yerler var. Anadolu Selçuklu Devleti’nin önde gelen eserlerinden sayılan Sivas Gök Medrese ile şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Dönemin mimari yapısını gözler önüne seren bu yapı ilginizi çekecektir. Sivas’ta kaplıcalar da mevcut. Örneğin her sene pek çok turistin uğrak noktası olan ve sağlık turizmi açısından önemli bir konumda olan Kangal Balıklı Kaplıcaları’nı görmek isteyebilirsiniz. Balıkların yüzdüğü, şifalı suyu ile dünyaca bilinen bir yer olan bu kaplıcaları ziyaret edebilir hem de benzersiz doğasının tadını çıkarabilirsiniz.

Şehrin simgelerinden olan ve bir dönemi günümüze taşıyan Sivas Ulu Cami’nin yapımı 1196’ya dayanıyor. Kutbeddin Melikşah tarafından yaptırılan bu tarihi camiyi de görülecekler listesine ekleyebilirsiniz. Berrak suyu ve insanı rahatlatan manzarası ile Sivas Sızır Şelalesi bir sonraki durağınız olabilir. Yeşillikler içinden akan su ile serinleyebilirsiniz. Kent Meydanına gidecek olursanız zamanında ilim ve irfan yuvası olan Buruciye Medresesi’ni ziyaret etmenizi öneririz. Yapımı 1271’e dayanan bu tarihi yapı günümüze kadar gelebilmiş nadir eserlerden.

Amasya Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas’a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Sivas’a ya da Sivas’tan Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Sivas uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Amasya Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.