Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Malatya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 45 dakikadır.

Dalaman Malatya uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Dalaman Malatya Uçak Bileti

Dalaman Malatya Uçak Bileti

Kayısı diyarı Malatya Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Ülkemizin köklü geçmişe sahip yerleşimlerinden biri olan şehir, doğal ve tarihi güzellikleri ile ayrı bir önem taşır. Bilhassa höyükleri, şelaleleri, kanyonları ve vadileri ile gezginlerine oldukça eğlenceli anlar vadeden Malatya, doğa tutkunlarının Türkiye’deki daimi adreslerinden biridir.

Kara Kaya Barajının batı kısmında yer alan Arslantepe Höyüğü, Malatya’nın Orduzu ilçesinde yer alır. Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biri olan Arslantepe’de ilk kazılar 1932 yılında Fransızlar tarafından başlatıldı. 1060 tarihinde Roma ve İtalyanlar tarafından devam ettirilen kazı çalışmaları sonucunda bölgenin tarihi daha da erken dönemlere taşındı. Bölgede ele geçirilen iki aslan ve bir kral heykeli Arslantepe Höyüğünün günümüzdeki en büyük sembolüdür. Kerpiç saray, kaliteli metal eserler ve mühür baskılarının gün yüzüne çıkarıldığı höyükteki önemli buluntular günümüzde Ankara’da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenir.

Malatya Kayısı Festivaline ev sahipliği yapan Orduzu, şehrin en şirin ilçesidir. Etrafı irili ufaklı göller ve mesire alanları ile çevrili olan ilçe özellikle bahar ve yaz aylarında yerel halkın ve şehre gelen ziyaretçilerin kaçış noktasıdır.

Dalaman Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Dalaman Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.