Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Nevşehir’e en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 4 saat 50 dakikadır.

Diyarbakır Nevşehir uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır’dan Nevşehir’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Nevşehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Nevşehir’de nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Nevşehir Uçak Bileti

Diyarbakır Nevşehir Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Nevşehir, Türkiye’de ender görünen karstik arazilerin bulunduğu bölgeye ev sahipliği yapar. Ülkemizin yurt dışına açılan kapılarından biri olan Nevşehir, kendine has dokusu, kültürü, açık hava müzesi ile dört mevsim boyunca yerli ve yabancı turistlerin en sık tercih ettiği yerlerden biridir.

Göreme Açık Hava Müzesi eski zamanlarda pek çok din adamının yaşamını sürdürdüğü bölgelerden biridir. 360 kilisenin bulunduğu bu yer aynı zamanda pek çok şapel ve kaya mezarlarına da eşlik eder. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi, bir dönem ahır olarak kullanılmıştır.

Kapadokya ve Nevşehir’in sembollerinden biri olan Üç Güzeller, Ürgüp istikametinde yer alır. Yılda ortalama 2 milyon turisti ağırlayan Üç Güzeller, arkasında bulunan Erciyes Dağı ile manzarasını tamamlıyor. Bölge UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunur.

Nevşehir’in en güzel yürüyüş parkurlarından biri olan Ihlara Vadisi, içinde yüzlerce oyulmuş kilise barındırır. Kiliselerde bulunan duvar resimleri ise bölgenin en ilgi çekici noktalarından biridir. Bu duvar resimleri Nevşehir’de hüküm süren farklı medeniyetlere aittir.

Diyarbakır Nevşehir uçak bileti fiyatları

Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Nevşehir seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Nevşehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Nevşehir uçak bileti satın alınabiliyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Diyarbakır Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı