Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Adıyaman’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 20 dakikadır.

Nevşehir Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Nevşehir Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Adıyaman Uçak Bileti

Nevşehir Adıyaman Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alan Adıyaman, ülkemizin en eski çağlara kadar dayandığı yerleşimlerinden biridir. Kent aynı zamanda dünyanın en eski yerleşimlerinden biridir. Antik dönemleri ile dikkatleri üzerine toplayan şehir özellikle Kalkilitik ve Neolitik döneme ilişkin mirasları ile dikkat çeker. Tarihte önemli medeniyetlerden biri olan Kommagene Krallığına başkentlik yapması ile tanınan şehir, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde de önemini korudu. Bugün çeşitli dönemlere ait onlarca sayısız esere sahip olan şehir, tarih ve kültürün iç içe geçtiği önemli noktalardan biridir.

Tarihi kaynaklara bakıldığında Kral I. Antiochos’un kitabelerine göre Arsamenia Antik Kenti, milattan önce 2. yüzyılda Kommagenelerin Kralı Arsemez tarafından kuruldu. Kahta Çayının yakınlarında yer alan yerleşim Eski Kahta Kalesinin oldukça yakınlarındadır. Günümüze iki tünel ve çok sayıda heykelin varlığını koruduğu görülen bölge, krallığın yazlık başkenti ve idare merkezi olarak kullanıldı. En önemli özelliklerinden biri ise Kommagene Krallığının ilk olarak burada ortaya çıktığı ve medeniyeti ileri safhalara taşıdığı rivayetidir. Anadolu’nun bilinen en büyük Grekçe yazılı kitabesine sahip olan antik kent tokalaşma stelleri ve kaya dehlizleri ile dikkatleri üzerine çeker. Etrafında çeşitli dönemlere ait çok sayıda kaya mezarına ev sahipliği yapan Arsamenia, Adıyaman’ın turizmini canlı tutan noktalardan biridir.

Nevşehir Adıyaman uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Adıyaman  uçak bileti satın alınabiliyor.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Nevşehir Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.