Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Şanlıurfa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 35 dakikadır.

Nevşehir Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Şanlıurfa Uçak Bileti

Nevşehir Şanlıurfa Uçak Bileti

Sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan Şanlıurfa, Türkiye’nin önemli topraklarından biridir. Dünyanın ilk yerleşimlerinden biri olarak bilinen Şanlıurfa, Anadolu’nun tüm tarihsel süreçlerine tanıklık eden bir yerleşimdir. Bugün, çok fazla medeniyeti kucaklayan mirasları ile göz ilgi odağı haline gelen kent, kendine özgü etnik mimarisini her yerinde kusursuzca sergiler. Açık hava müzesindeki şehir aynı zamanda kiliseden dönüştürülen camileri ve mistik mimarisi ile dikkatleri üzerine çeker. Pek çok peygamberin hayatına tanıklık eden Urfa, aynı zamanda “Peygamberler Şehri” olarak da bilinir.

Şehrin bilinen en büyük sembolü olan Balıklıgöl, yıl içinde yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerdir. 150 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip olan gölün içindeki balıkların avlanması yasaktır. Hz. İbrahim’in dönemin hükümdarı Nemrut tarafından Urfa Kalesinden atıldığı yer olan Balıklıgöl, üzerinde pek çok rivayet taşır.

Ülkemizin kayıp şehirlerinden biri olan Halfeti, bölgenin gizemli bir cennetidir. “Kayıp şehir” olarak da adlandırılan yerleşim, şehrin turizmini hareketlendiren noktalardan biridir. Günümüzde büyük bir kısmı sular altında kalan Halfeti’nin, tarihte Asur Kralı 3. Salmanassar tarafından inşa edildiği bilinir.

Nevşehir Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Nevşehir Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.