Çok ucuz fiyatlarla Van Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Van’dan Amasya’ya her gün bir uçuş yapılır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 10 dakikadır.

Van Amasya uçak bileti al!

Sizde Van’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Ucuz tatilin adresi olan Tatil.City.NET aynı zamanda en hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Web sitemizde uçak bileti fiyatları devamlı olarak mevcuttur. Bunları inceleyebilir ve yılın her mevsimi Van Amasya ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Aynı zamanda firmamız üzerinden ucuz tatil fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Van Amasya Uçak Bileti

Van Amasya Uçak Bileti

Karadeniz’in iç taraflarına hakim olan Amasya, her ne kadar bu bölge ile bağlantısız gibi dursa da yeşillik alan bakımından pek çok özelliğini taşır. Tam olarak bir doğa harikası olan Amasya; gölleri, şelaleleri ve ormanları ile görülmeye değerdir.

Kentin en önemli özelliklerinden biri ise uzun yıllar boyunca Türk Devletlerine başkentlik yapmasıdır. Tarihte Osmanlı’nın sancak beyliği olarak bilinen şehir, bu özelliğini taşıyan müzeleri ile dikkat çeker.

Helenistik dönemde Amasya’yı başkent yapan Pontus Krallarına ait Kral Kaya Mezarları, kente muhteşem bir görüntü verir. Amasya Kalesi eteklerinde bulunan mezarlar, tarihin belleğini koruyan merdivenler ve gizli yollardan oluşur. Yeşilırmak Vadisi boyunca sıralanan bölge bugün yalnızca Amasya için değil, ülkemizin için de önemli bir yere sahiptir.

Van Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya  seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Van Amasya   uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Van Ferit Melen Havalimanı içinden de Van Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Van Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı