Çok ucuz fiyatlarla Sinop Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Sinop’tan Kastamonu’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 45 dakikadır.

Sinop Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Sinop’tan Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Sinop Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da  nerelere gidebiliriz?

Sinop Kastamonu Uçak Bileti

Sinop Kastamonu Uçak Bileti

Karadeniz’in en sevimli şehirlerinden biri olan Kastamonu, her bir köşesi tarih kokan bir şehirdir. Yüzyıllar boyunca çeşitli beyliklerin ve imparatorlukların eline geçen kent, bugün tüm bu özelliklerini hala yansıtır. Etrafı çeşitli milli parklar, ormanlar ile çevrili olan şehir dört mevsim boyunca da yeşille mavinin en güzel buluşmasını sergiler. Mavi bayraklı plajları, koyları ve dingin sahilleri ile huzur dolu bir tatil geçirmenizi sağlayan kent, her mevsim ziyaret edilebilir.

Ülkemizin en ilginç yapılarından biri olan Kastamonu konakları, kendine özgü mimarisi ile beğeni kazanır. Karakteristik özelliklere sahip olan bu konaklara şehrin pek çok noktasında olduğu gibi Taşköprü ve İnebolu ilçelerinde de sıklıkla rastlanır. Sizi tarihsel bir yolculuğa çıkaracak mimarileri gezmek oldukça eğlencelidir.

Şehri kuş bakışı olarak ayaklar altına alan Kastamonu Kalesi 110 metre yüksekliğe sahiptir. Çeşitli rivayetler eşliğinde günümüze kadar ulaşan kale bugün hala tüm görkemin korur. Orta Çağ son dönem ve Bizans mimari tarzlarına hakim olan yapı, tarihte büyük bir sığınak olarak kullanıldı. Şehre ait yöresel hediyelik eşyaları bulabileceğiniz Kastamonu Kalesi, kent merkezindedir.

Sinop Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Sinop Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Sinop  Havalimanı içinden de Sinop Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Sinop Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.