Çok ucuz fiyatlarla Mardin Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 10 dakikadır.

Mardin Van uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Van Uçak Bileti

Mardin Van Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Van, dünya üzerindeki en eski tarihli şehirlerden biridir. Muhteşem doğası ile özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça ilgi çekici bir güzelliğe kucak açan şehir, Van Gölü ile beraber bulunduğu bölgenin yaz turizmini hareketlendirir.

“Kaleler Şehri” olarak bilinen Van, farklı dönemlerde inşa edilen pek çok medeniyetin yapıları ile tarihseverlerin ilgi odağıdır. Gürpınar ilçesinde yer alan Hoşap Kalesi de bunlardan biridir. 1643 tarihinde Mahmudi Süleyman tarafından inşa edilen yapı, Van şehir merkezine 60 kilometre uzaklıktadır.  Günümüze kadar büyük ölçüde korunarak ulaşan kale; zindan, mescit, saray ve sarnıç kalıntıları ile çevrilidir.

Eski tarihlerde “güneş gören” anlamı taşıyan Tuşba, Van’ın büyükşehir olmasının ardından ikiye ayrıldı. Günümüzde Van’ın üçüncü büyük ilçesi olan Tuşba, kentin günümüze kadar geçirdiği tüm çağlara tanıklık etmesi sonucu oldukça değerlidir. Tarihsel süreçleri ve kültürel özelliklerin bir harmanını simgeleyen ilçe, aynı zamanda Van Gölü’nün en güzel plajlarına da ev sahipliği yapar. Ayanis Sahili ve halk plajları ile özellikle yaz aylarında yoğun bir turizm kapasitesine ev sahipliği yapan Tuşba, görülmesi gereken noktalardan biridir.

Mardin Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Van uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Mardin Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.