Çok ucuz fiyatlarla Sinop Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Sinop’tan Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 50 dakikadır.

Sinop Van uçak bileti al!

Sizde Sinop’dan Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Sinop Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’a nerelere gidebiliriz?

Sinop Van Uçak Bileti

Sinop Van Uçak Bileti

Doğu Anadolu’da yer alan Van bugün ülkemizin turizm amacı ile sıklıkla tercih edilen şehirlerinden biridir. Muhteşem bir tarihi geçmişe sahne olan kent bu açıdan yüzyıllar boyunca barındırdığı tarihi belleğini hala muhafaza eder. Günümüze kadar çeşitli uygarlıklar tarafından yerleşim ve savunma merkezi olarak kullanılan kent, aynı zamanda geniş ölçülü bir arkeolojik değer taşır. Tüm bunların yanı sıra Van, çeşitli doğal güzellikleri ile de seyahatseverlere oldukça eğlence dolu bşr tatil sunar.

Urartu Kralı I. Sarduri tarafından milattan önce 9. yüzyılda inşa edilen Van Kalesi, kentin görülmeye değer eserleri arasında başlarda gelir. Şahane bir mimariden meydana gelen yapı şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. “Tuşba” ismi ile yıllar boyunca Urartu Devletine başkentlik yapan bölge Analı Kız Açıkhava Tapınağı, çeşitli döneme ait surlar, Sardur Burcu ve II. Sarduri Kaya Mezarları ile görkemli bir haldedir.

Çeşitli dönemlere ait çivi yazılı kitabelerin bulunduğu Van Kalesi farklı dönemlere ait tarihi ve kültürel özellikleri ile oldukça ilgi çekicidir. Kalenin etrafında şehre özgü çeşitli hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.

Sinop Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Sinop Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Sinop  Havalimanı içinden de Sinop Van  uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Sinop Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.