Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Ankara’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 6 saat 15 dakikadır.

Diyarbakır Ankara uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır’dan Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Ankara Uçak Bileti

Diyarbakır Ankara Uçak Bileti

Başkent Ankara, ülkemizin en büyük ve gelişmiş ikinci şehridir.  Cumhuriyetin ilk yıllarının en büyük tanığı olan Ankara, pek çok tarihi yapı ile Türkiye’de görülmesi gereken noktalardan biridir. Cumhuriyet dönemine ait müze ve eserleri ile dikkat çeken şehirde gezilecek çeşitli yerler bulunuyor.

Kuruluşunun ardından uzun yıllar geçen Hamamönü, turizme kazandırılmak amacı ile yakın tarihte büyük bir restorasyon çalışmasından geçmiştir. Osmanlı döneminin sivil mimari özelliğini belirleyici bir şekilde yansıtan bölge, el ürünleri pazarı, müzeleri, kafeleri ve restoranları ile zenginleştirilmiştir. Büyük ve keyifli bir yaşam alanı haline getirilen Hamamönü, konaklama açısından da çeşitli tercihlere sahiptir. Ankara’nın yöresel dokusunu modernize eden bölge, cezbedici faaliyetler ile ziyaretçilerini en güzel şekilde ağırlamayı başarıyor.

4 bin yıllık bir geçmişe kollarını açan Ankara Kalesi, ülkemizdeki en eski ve önemli kalelerden biridir. Türklerin eline geçmeden önce farklı uygarlıklar tarafından hem yerleşim yeri, hem de savunma amacı ile kullanılan kale, günümüzde ise çeşitli konser, sergi ve ima günü gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Etrafında hediyelik eşya dükkanları ve kafeler ile insanları çekmeyi başaran bölge, Anadolu Medeniyetler Müzesinin oldukça yakınında yer alıyor.

Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Diyarbakır Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.