Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Muş’ta en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 50 dakikadır.

Diyarbakır Muş uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır’dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Muş Uçak Bileti

Diyarbakır Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Muş; tarihi camileri, evleri, köprüleri, yerleşim düzeni, kaleleri, insan ve sokak dokusu ile tam bir Anadolu şehridir. Farklı medeniyetlere kucak açan Muş, ‘Kaleler Şehri’ olarak da bilinir. Günümüzde hala gerek şehir merkezinde, gerekse çevresindeki birçok bölgede Muş’un eski tarihine dair pek çok detay gizlidir.

Muş’un en eski yerleşim yeri olarak bilinen Muş Kalesi, oldukça önemli bir tarihe sahiptir. Arapların Anadolu’ye yerleşmek için yaptığı savaşlar neticesinde fazlasıyla harap olan kale, Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçmiştir. Kalenin etrafında Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’ya ait mezarlar bulunur. Kentin geçmişini yansıtan kale, Muş’ta görülmesi gereken yerlerden biridir.

Muş’un dar sokaklarında gizemini koruyan Muş evleri, tipik Türk mimarisinin bir örneğidir. Genellikle ahşap ve 2 kattan oluşan bu geleneksel evler bölgenin en şirin yapılarını oluşturur. İnsanların yaşam şekline, örf ve adetlerine göre tasarlanan Muş evleri genellikle Selçuklu dönemine ait kalıntılar barındırır.

Roma dönemine ait izler taşıyan Arak Manastırı, bölgedeki en önemli yapılardan biridir. Günümüzde manastırın yalnızca iki adet kilisesi kalsa da, hala içinde pek çok tarihi değer barındırır.

Diyarbakır Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Diyarbakır Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı