Çok ucuz fiyatlarla Hatay Hakkari uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Hakkari’ye haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 45 dakikadır.

Hatay Hakkari uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Hakkari’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Hakkari uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hakkari’de nerelere gidebiliriz?

Hatay Hakkari Uçak Bileti

Hatay Hakkari Uçak Bileti

Sınır ili olan Hakkari, tarihi boyunca pek çok medeniyete kucak açması ile tanınır. Anadolu ve Mezapotamya ikileminin bir araya getirdiği kültürü yansıtan şehir, kozmopolit yapısı ile dikkat çeker. Çeşitli uygarlıklara ait cami, kilise, manastır, kale, saray ve köprülere ev sahipliği yapan kent tarihsel açıdan olduğu kadar tabiat zenginliği ile de beğeni toplar.

Yüksekova ilçesi sınırlarında olan Seyithan Gölü, Yazılı Köyü mevkinde bulunur. Gölün bulunduğu yer aynı zamanda Berçelan Yaylası olarak da adlandırılır. Cilo Dağlarının tepe noktasına konumlanan bölge, il merkezine yaklaşık olarak 18 kilometredir. Göçebe kültürünün geçmişten beri hakim olduğu bölge, yaz aylarında yöre halkı tarafından çadır alanı ve hayvan otlatmak için kullanılır. Şehrin tabiat güzelliğini gözler önüne seren Seyithan Gölü ve Berçalan Yaylası, Hakkari’nin yayla turizmine de hitap eder.

Cilo Dağında yer alan bir başka doğal güzellik ise Hakkari şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan Cennet Cehennem Vadisidir. Bir tarafı dev buzullar ile kaplı olan vadinin alt tarafı ise yemyeşil otlar ve rengarenk çiçekler ile örülüdür.

Hatay Hakkari uçak bileti fiyatları

Hakkari seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hakkari seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Hakkari uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Hakkari uçak bileti satın alınabiliyor.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hatay Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı