Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Roma uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Roma’ya her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 40 dakikadır.

Roma’da yapılacak şeyler

Roma’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Roma’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Roma gezi rehberi hazırladık.

tatil city

İstanbul Roma uçak bileti al!

Sizde İstanbul’dan Roma’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde İstanbul Roma uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Roma’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Roma Uçak Bileti

İstanbul Roma Uçak Bileti

Tarih boyunca en köklü ve güçlü medeniyetlerden biri olan Roma, İtalya’nın  başkentidir. Kültürel, tarihi özelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de apayrı bir atmosfere sahip olan Roma, dünyanın en güzel şehirleri arasında kendini gösterir. Şehrin her bir köşesi adeta bir açık hava müzesini yansıtan kent sanata ve mimariye düşkünlüğü ile de büyük rağbet görür. Gezmekten keyif alacağınız en kapsamlı kentler arasında ön plana çıkan şehir aynı zamanda insan profili ile de nazik bir duruş sergiler. Yüzyıllar boyunca muhteşem mimarilerin bir araya geldiği Roma, bugün en çok turist çeken şehirlerin başında gelir.

Şehrin en popüler alışveriş caddelerinin bir araya geldiği İspanyol Merdiveni, yerel halkın buluşma noktasıdır. Bir gününüzü ayırabileceğiniz bu bölge sizi şehir hayatı ile büyüler. Ünlü Piazza Spagna meydanının yer aldığı bölge gün boyu hareketlidir. Günümüze kadar pek çok filme konu olan merdivenler aynı zamanda Avrupa’nın en geniş basamaklarına sahiptir. Etrafında çeşitli kiliselerin ve mimarlık harikası olan çeşmelerin yer aldığı İspanyol Merdiveni, Roma’nın en görkemli sembollerinden biridir.

Dönemin papasının rüyasında Meryem Ana’yı görmesi üzerine inşa edilen Santa Maria Maggiore Bazilikası, Roma bazilikalarının en ünlü olanıdır. Çeşitli mimari tarzların bir arada kullanıldığı yapı, altından meydana gelmesi ile gösterişli bir duruş sergiler. İşçiliği ile görenleri kendine hayran bırakan bazilika mozaikleri ile hayranlık uyandırır.

İstanbul Roma uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Roma seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Roma seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

6 Nisan 2019 tarihinden beri hizmete açık olan İstanbul Havalimanı, bugün dünyanın en önemli aktarma merkezlerinden biri haline geldi. Dünya havayolu endüstrisinin en büyük projelerinden biri olan havalimanı, bu sayede taşımacılık gücünü en yüksek oranlara çıkardı. Bu durumda yeni havalimanında ulaşım sorunlarının yaşanmaması adına geliştirme çalışmaları hala devam ediyor.

İETT ve HAVAİST ile ulaşım

Havalimanı önünde belirli saatlerde hareket eden İETT ve HAVAİST ile şehrin istediğiniz noktasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için kredi kartı ödemesi veya İstanbul Kart sahibi olmanız gerekiyor. Aynı zamanda şehir merkezinin bazı noktalarından havalimanına gidiş de bu şekilde gerçekleşir.

Araç ile ulaşım:

Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı olan İstanbul Havalimanına şehir merkezinden D20 Karayolu  ile ulaşabilirsiniz.

Metro ile ulaşım:

Raylı sistem çalışmalarının hala devam ettiği havalimanına Gayrettepe’den yapılacak hat ile Yenikapı – Hacıosman metro hattına ulaşmak mümkün hale gelecek. Aynı zamanda Yüksek Hızlı Tren çalışmaları sona erdiğinde havalimanındaki aktarma istasyonunda sonlanacak.

İstanbul Havalimanının faal olmasıyla beraber terk edilen Atatürk Havalimanı’na da bu şekilde ulaşım sağlanıyor.


Biraz da Nstalji

İstanbul Atatürk Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

İstanbul Atatürk Havalimanı’na gitmek için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi metrodur. M1A, Yenikapı – Atatürk Havalimanı arasında 35 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır. Yenikapı, Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Esenler, Menderes, Üçyüzlü, Bağcılar Meydan ve Kirazlı olarak devam eden M1B Metro hattını kullanarak otogardan aktarma yapabilir, Atatürk Havalimanı’na ulaşmanız mümkündür.

Otobüs ile ulaşım

Eğer otobüs tercih edilecekse Yenikapı ile Atatürk Havalimanı arasında otobüsler bulunmaktadır. Yenikapı Sahil, Yenikapı Marmaray, Yeni kapı Transit, Aksaray, İskenderpaşa, Oğuzhan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Ulubatlı, Cevizlibağ, Nakliyeciler Sitesi, Tınaztepe, Kocatepe, İncirli (E-5), İncirli, Bahçelievler, Çocuk Sitesi, Ataköy Geçit, Şirinevler, Kuleli, Kültür Üniversitesi, Atatürk Havalimanı ve Atatürk Havalimanı Dış Hatlar duraklarından birinden Atatürk Havalimanı’na ulaşmanız mümkündür.

HAVATAŞ

Eğer HAVATAŞ kullanarak havalimanına gitmek isterseniz Yenikapı İDO İskelesi 1. İskele önünden hareket eden Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattı feribotlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca HAVATAŞ’ın Taksim-Atatürk Havalimanı hattı da bulunuyor. Yolcularını ise Gezi Parkı Metro çıkışından alıyor. Bu hat sabah 4 ila gece 1 arasında yolcu taşıma işlemini gerçekleştiriyor.

Eğer çok valiziniz var ise taksi de bir alternatiftir. Şayet havaalanı taksi durağından taksi isteyecekseniz belirli yerler için sabit tarifeler bulunuyor. Bir diğer yöntem olara araç kiralama da oldukça pratik bir yöntemdir. Şehir içerisinde yer alan pek çok farklı araç kiralama firmaları bulunuyor. Şehir içinden kiraladığınız araçları havalimanındaki aynı firmanın şubelerine teslim edebiliyorsunuz. Araç kiralama firmaları arasında Avis, Dollar, Eurocar, Budget, Europark, Kart Oto, Hertz, World Rent A Car, National-Alamo, Thrrifty, Rent Go bulunuyor.

HAVABÜS

Geç saatte uçuşu olanlar ve ulaşım sıkıntısı çekmek istemeyenler ise havaalanı sitesinden bir transfer aracı talep edebilirler. Kalkış ve varış noktalarını seçebilir bütçenize uygun aracı tercih edip çağırabilirsiniz. Marriott Hotel, Holiday Inn Hotel, Sheraton Hotel ya da Polat Hotel otellerinden birinde kalıyorsanız shuttle araçlarla rahatlıkla Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz.

İstanbul Atatürk hava limanına Havabüs ile ulaşım nasıl olur diyen yolcularımız için pratik bilgiler sunmaktayız…

HAVABÜS ile havaalanına ulaşmak oldukça kolaydır.. Size tahsis edilmiş bu araç ile merkezden rahatlıkla havaalanına ulaşabilirsiniz..

Ayrıca  Atatürk hava limanına metro ve belediye otobüsleri ile de ulaşım mevcuttur. Metro ve metrobüs ile istediğiniz saatte istediğiniz aracı kullanmanız mümkündür.

İstanbul Havalimanı içinden de Roma uçak bileti satın alınabiliyor.

İstanbul Roma uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.