Çok ucuz fiyatlarla Bursa Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Iğdır’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 21 saat 55 dakikadır.

Bursa Iğdır uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Iğdır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Iğdır Uçak Bileti

Bursa Iğdır Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Iğdır, şirin bir kenttir.  Şehit Türkler Anıtı ve Mezarı 1915 ve 1920 yılları arasında bölgede yoğun olarak yaşanılan Ermeni terör örgütü ASALA saldırılarını sembolize eden anıttır. Müzenin içinde iki adet havuz bulunur. 36 metre yüksekliğindeki anıt, 5 adet kılıçtan meydana gelmiştir. Yerden yüksekliği 43,5 metre ile Türkiye’de bulunan en yüksek anıt özelliğine sahiptir. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan yapı, 1999 yılında hizmete girmiştir. Aynı zamanda müzenin içinde bir de kütüphane yer alır.

Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Mağaraları, 55 dönümlük bir araziye sahiptir. Ülkenin tahmini olarak 100 yıllık tuz ihtiyacını karşılayabilecek olan mağarada günlük olarak 60 tonluk tuz çıkarılır. İlginç yüzey şekilleri ile dikkat çeken Tuz Mağaralarının, solunum hastaları için oldukça da faydalı olduğu bilinir.

Köroğlu Kalesi, Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde yer alır. İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alan kale, eski dönemlerde Aras Nehrinin güvenliğini sağlamak amacıyla gözetme alanı olarak kullanılmıştır. Koçbaşı Mezar Taşları, Karakoyunlu Devleti zamanında yapılmıştır. Genellikle şehrin her yerinde yer alan bu mezar taşları tarihi aydınlatmak için önemli bir yapıdır.

Bursa Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı şu anda iç hatlar servisi ile hizmetini yürütüyor. Sivil kategoride hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına da benzer şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bir de açık otopark bulunuyor. Kendi özel aracınızı bu otoparka bırakıp dilediğiniz yere güven içerisinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma tercih etmek isterseniz havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle 30 dakikada varabilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatine göre hareket ettiğinden uçaktan iner inmez binebilir ve şehre ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketinden dilediğiniz modelde ve fiyat aralığına göre bir araç seçebilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminal binasında göreceğiniz Rimal firması araç kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Taksi

Bir diğer seçenek ise trafik durumuna göre şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz taksiler. Terminal binası önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Bursa Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.