Çok ucuz fiyatlarla Hatay Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Elazığ’a haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 20 dakikadır.

Hatay Elazığ uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Elazığ Uçak Bileti

Hatay Elazığ Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümünde bulunan Elazığ, on adet tarihsel ilçeye sahiptir. Deniz seviyesinden 1067 metre yükseklikte olan şehir, Harput Kalesinin eteklerine kuruludur. Bulunduğu bölgenin gelişen kentlerinden biri olması ile Elazığ, tarihsel açıdan oldukça zengindir. Çeşitli dinlere ait cami ve kiliseleri ile Türkiye’nin inanç turizmine hitap eden şehir, dört mevsim boyunca da turist trafiğinin yoğun yaşandığı yerdir.

Harput Kalesinin doğusunda olan Meryem Ana Kilisesi, Anadolu topraklarının en eski mabetlerinden birine örnektir. Kızıl Kilise, Süryani Kilisesi ve Yakubi Kilisesi olarak da adlandırılan eserin ilk yapıldığı zamanlarda kaledeki putperestler tarafından putların saklanma merkezi olarak kullanıldığı bilinir. Yol boyunca uzanan ve kayalıkların arasına gömülen vaziyette duran eserin sonraki dönemlerde Yakubi Hristiyanları tarafından kiliseye çevirdiği bilinir.

Keban ilçesinde bulunan ve 125 kilometre uzunluğa sahip olan Keban Baraj Gölü, Türkiye’nin ikinci büyük suni gölü olma özelliğine sahiptir. Tektonik bir göl olan Hazar Gölü ise şehir merkezine 26 kilometre mesafededir. Turizm açısından yoğun bir ilgi gören bölgenin aynı zamanda ekonomik olarak da şehre getirisi fazladır.

Hatay Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Hatay Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı