Çok ucuz fiyatlarla Samsun Trabzon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Trabzon’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 30 dakikadır.

Samsun Trabzon uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Trabzon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Trabzon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Trabzon’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Trabzon Uçak Bileti

Samsun Trabzon Uçak Bileti

Karadeniz’in en gözde şehirlerinden olan Trabzon, taşıdığı kültürel ve tarihi değerler neticesinde oldukça merak uyandıran bir kenttir. Anadolu’nun en eski limanlarından biri olan Trabzon, yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkların eline geçmesi sonucu farklı mimari üslupları taşıyan bir atmosfer yansıtır. Karadeniz’e özgü yöresel lezzetleri tatma imkanı sunan şehir; bugün tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile oldukça ilgi çekicidir.

Bizans döneminin en güzel yapıları arasında kendini gösteren Trabzon Kalesi, şehrin tarihsel simgelerinden biridir. Kıyıdan şehrin tepelerine kadar uzanan bir mimarinin görüldüğü kale aşağı, yukarı ve orta kale olmak üzere üç ana bölüme ayrılır. Fatih Sultan Mehmet döneminde Türklerin eline geçmesiyle birlikte yapı, savunma amacı içinde kullanıldı. Şehre hakim bir nokta üzerinde bulunmasından dolayı kale denizden gelebilecek her türlü saldırıyı önlemesi amacı ile de ayrı önem taşır.

1890 tarihinde Kostantin Kabayanidis tarafından inşa edilen Atatürk Köşkü, şehrin en gözde mimarileri arasındadır. Mustafa Kemal’in şehri ziyareti sırasında satın alınan köşk, Avrupa mimari akımının en güzel sonuçlarından biridir. Binanın içinde Atatürk’e ait kişisel eşyalar ve ülkemizin manevi durumunu yansıtan pek çok örnek yer alır.

Samsun Trabzon uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Trabzon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Trabzon seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Trabzon uçak bileti satın alınabiliyor.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Samsun Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.