Çok ucuz fiyatlarla Adana uçak bileti de TatilCity.NET’de. Adana’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz.

Adana

Adana müzeleri, tarihi yapıları, çarşıları, parkları, yaylaları ve birbirinden lezzetli yemekleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken şehirlerimizden biri.

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan şehir bir çok medeniyetin ev sahipliğini yapmış. Roma İmparatorluğu ve esti Türk beyliklerinden kalma mimari yapıların olduğu şehir günümüzde ülkemizin popüler şehirlerinden biri olmayı başardı. Pamuk ve acılı kebap ve salatalar denince akla Adana gelir. Kültür ve sanat faaliyetlerinin de organize edildiği Adana özellikle sinema sektörününde son yıllarda cazibeli merkezlerinden biri. Altın Koza Film Festivali’yle de sanata hizmet eden bir şehrimiz. Farklı kültürlerin birlikte yaşadığı, eşsiz Seyhan Nehri manzarasıyla görülmeye değer bir yer.

Adana’ya gittiğinizde mutlaka, Taşköprü, Sabancı Merkez Cami, Merkez Park, Kazancılar Çarşısı, Seyhan Barajı, Sinema Müzesi, Atatürk Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi, Etnografya Müzesi, Büyük Saat, Atatürk Parkı, Anavarza Ören Yeri, Ramazanoğlu Konağı, Misis Mozaik Müzesi’ni görmeyi unutmayın. Adana’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uygun fiyatlarla sunum yapan kafe ve restoranlarda bulunuyor. Adana’nın en dikkat çeken yapılarından biri şüphesiz Taşköprü’dür. Şehrin simgesi olan köprü, Seyhan Nehri üzerinde Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlıyor. Eşsiz bir manzaranın ortağı olan köprü Roma İmparatorluğu döneminde  Hadrian tarafından yapılmış. Sinema Müzesi ise 2011 yılında Altın Koza Film Festivali’nde yapılmış. Adana ve sinema denince akla Yılmaz Güney gelir.

Müzede sanatçıya ait bir çok belge, film, afiş..vb sinematik eşyalar mevcut. 1882 yılında yapılan ve 32 metre uzunluğa sahip olan Büyük Saat’te şehrin sembollerinden biri. Burada arkadaşlarınızla birlikte fotoğraf çekebilirsiniz. Bol oksijen almak, dinlenmek istiyorsanız Seyhan Barajı’nı görebilirsiniz. Adana denilince akla hiç kuşkusuz Yaşar Kemal ve Orhan Kemal gelir. Çukurova’dan ilham alan Yaşar Kemal bir çok romanlarında Adana’ya özgü herşeyi bulabilmek mümkün. ‘Demirciler Çarşısı Cinayeti’ Çukurova’da geçer. Aynı şekilde Orhan Kemal ‘Baba Evi’ romanın’da Çukurova’dan bahseder. Yine, ‘Eskici ve Oğlu’, ‘Bereketli Topraklar Üzerinde’ hemen hemen bütün romanlarında Adana vardır.

Yüreğir ilçesine bağlı olan Misis’te bulunan Misis Mozaik Müzesi’ne gittiğinizde Bizans dönemine ait olan mozaiklere hayran kalacaksınız.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım

Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana tüm Türkiye’yi Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlamaktadır. Yüreğir şehrin merkezi kabul edilmekle havalimanı Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehre ulaşım oldukça kolaydır.

Adana Şakirpaşa’ya Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından havayollarına ait servisler  bulunmaktadır. Bunun la beraber HAVAŞ otobüsleri Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenlemektedir.

Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsleri sürekli olarak hareket halindedir. Yolcular bu hat üzerinden havaalanına gidebilirler. Otobüse havalimanı çıkışındaki hatlardan binebilirsiniz. Bu otobüs ile Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşmak mümkündür.

Hastane – Akıncılar güzergahında metro işlemektedir. Metro istasyonuna da 135 nolu otobüs ile ulaşılabilir. Otobüsler gün içerisinde sabah 6’da sefere başlamakta ve 19:00’a kadar devam etmektedir.

Minibüs ve Dolmuş ile Ulaşım Nasıldır?

Kısa mesafe olduğundan havalimanından sıklıkla dolmuşlar da geçmektedir. Havalimanından şehre giden Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı bulunmaktadır. Minibüs ve dolmuşlar sürekli olarak bu iki hatta gidip gelmektedir.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine havalimanından ticari araçlarla ya da kişiye özel araçla gitmek de mümkündür. Merkeze yaın bir konumda olduğundan taksi ulaşımı çok pahalı değildir. Şehirde kendine ait özel araçla gezmek isteyenler de bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Dış Hatlar Terminali’nde 4, İç Hatlar Terminali’nde ise 5 adet araç kiralama firması bulunmaktadır.

Havaalanında 569 araç kapasiteli otopar bulunduğundan özel araçla gelecek yolcular için de büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Özel araçla giderken Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı akabinde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Adana’ya seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Şakirpaşa Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direk irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Ucuz Adana Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]