Akdeniz Bölgesi’nin en güzel tatil şehirlerinden biri olan Alanya’nın tarihi ve doğa güzellikleriyle dikkat çeken plajları, kaleleri, müzeleri vardır. Yaz tatili kapsamında en çok tercih edilen illerimizden Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Alanya’ya uçak bileti TatilCity.NET’de. Alanya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Alanya uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Alanya’ya tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Alanya’ya tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Alanya

Alanya’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası, Kızıl Kule, Alanya Atatürk Evi, Dim Çayı, Arkeoloji, Müzesi, Damlataş Plajı, Fosforlu Mağara, Kleopatra Plajı, İncekum Plajı, Alanya Limanı, Seyir Terası gibi yerler bulunmaktadır.

Alanya Kalesi, 83 kuleye sahip olup, lahitlere ve de camilere ev sahipliği yapıyor. Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan kale eşsiz manzarasıyla dikkat çekiyor. Kızıl Kule ise Alanya Kalesi gibi Alaaddin Keykubat döneminde yapılmış. Sekizgen bir mimarisi var. Beş katlı olan kulenin her katına güneş girebilecek şekilde tasarlanmış ve dış yüzeyinde yumurta sarısı renginde taşlar kullanılmış.

Fosforlu Mağara ise, gökyüzünden sızan fosforlu renk nedeniyle bu adı almış. Doğal mucize sayesinde eşsiz bir güzelliğe sahip. Dim Çayı ise sıcaklardan bunalanlar ise güzel bir alternatif. Toros Dağları’ndan akan buz gibi suyla burada serinlememek imkansız.

Plajda güneşlenmenin keyfini yaşamak isterseniz eğer Kleopatra Plajı’nı veya Damlataş Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Burada mağarayı gördükten sonra plajda güneşlenip, denizde dilediğiniz kadar yüzebilir, su sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Buradan Sapadere Kanyonu’na giderek eşsiz manzara eşliğinde arkadaşlarınızla birlikte macera dolu bir gün geçirebilirsiniz. Kanyonda şelalenin döküldüğü yerin fotoğrafını çekebilirsiniz. Burası doğal bir havuz olduğu için yüzebilirsiniz. Seyir Terası’na çıkarak burada akşam yemeğinizi yiyebilir, kahvenizi yudumlayarak güneşin batışını izleyebilirsiniz. Dilerseniz Alanya Limanı’nda yürüyerek tekne turlarına katılabilirsiniz. Alanya’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz bir çok tesis bulunmaktadır. Buradan ayrılmadan evvel Alanya’ya özgü organik ve yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Ağrı Havalimanı küçük yapıda bir havalimanıdır. Şehre uzaklığı ortalama 9 km civarındadır. Sivil hava trafiğine 1997 yılında açılmıştır. Ahmed-i Hani Havalimanı olarak da bilinen havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif yol bulunuyor. Aynı zamanda şehir merkezinden havalimanına gitmek için de bu alternatifler geçerlidir.

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan uçak saatlerine göre ayarlanmış olan belediye otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüsler ile şehre ulaşmak mümkündür. Şehir merkezine yakın bir mesafede olunduğundan taksiler de hızlı bir ulaşım aracı olarak tercih edilebilir.

Havalimanında araç kiralam a hizmeti sunan firmalar da bulunmaktadır. Dilendiği takdirde beğeni fiyat aralığına göre istenen bir araç kiralanabilir ve merkeze rahatlıkla gidilebilir.

Ucuz Alanya Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]