Çok ucuz fiyatlarla Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Amasya’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz. 20 yıldır turizm sektöründe yer alan Tatil City alanında kaliteli ve müşteri memnuniyetine verdiği önemli hizmet vermeye devam ediyor.

Amasya

Amasya, Karadeniz bölgesinin küçük, eşsiz doğa güzelliğiyle dikkat çeken yerlerindendir. Yeşilırmak’ın kenarında kurulmuş olan Kral Kaya mezarları ve kalesiyle dikkat çekiyor. Amasya’da görmeniz gereken yerlerin başında Amasya Kalesi, Saat Kulesi, Yalıboyu Evleri, Hazeranler Konağı, Büyükağa Medresesi, Burmalı Minare Cami gelmektedir. Amasya Kalesi Yeşilırmak kıyısında, Harşena Dağı üzerinde yer alır. Kale Kızlar Sarayı, Yukarı Kale ve Hatuniye Mahallesi olmak üzere üç bölümden oluşuyor. İç bölümü mahallede yer alıyor. Osmanlı dönemine ait evler, hamam ve cami bulunuyor. Kızlar Sarayı ise, iç kalenin yukarısında mağaranın altında yer alıyor. Saray Osmanlılar döneminde yapılmış ve 150 yıl Osmanlının egemenliğinde kalmış. Şehzadeler ve aileler kullanmış. Kral Kaya Mezarları ise kalker kayalara oyularak yapılmış. Amasya’nın önemli tarihi eserleridir. Helenistik dönemde yan yana yapılmış üç tane kayadan oluşmaktadır. Kaya mezarları Pontus Krallarına aittir.

Kayaya merdivenlerle çıkabilirsiniz. Kalenin eteğinde ise 18 tane kral mezarı yer alıyor. Amasya’da çadır kampı yapabileceğiniz bir çok alan bulunmaktadır. Şehrin sembolü olan saat kulesi ise 1865 yılında Amasya Valisi Ziya Paşa yaptırmış. 1938 yılında yaşanan deprem sonucunda yıkılmış. 1940 yılında ise yenisi yapılmış. 2002 yılında saat kulesi yeniden inşa edilmiş ve turizme kazandırılmış.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Ucuz Amasya Uçak Bileti