Çok ucuz fiyatlarla Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ankara’ya ekonomik uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz. 20 yıldır turizm sektöründe yer alan Tatil City alanında kaliteli ve müşteri memnuniyetine verdiği önemli hizmet vermeye devam ediyor. Müşterilerini ucuz uçak biletiyle sizleri Türkiye’nin her yerine uçuruyor. Gerek kültür turlarıyla gerekse yaz ve kış tatil planlarınızda Tatil City yanınızda…

Ankara

Başkent olması sebebiyle politik bir çizgisi olan Ankara daha çok kültür turu kapsamında ve iş sebebiyle ziyaret edilen şehirlerimizdendir. Ankara denince akla Anıtkabir gelir. Bu nedenle en çok ziyaret edilen tarihi alanlardan biridir. Burada zaman geçirebileceğiniz, yeme ve içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz Kızılay Meydanı’nda keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yenimahalle’de bulunan Atatürk Evi ve Müzesi’ni görebilirsiniz. Burası 10 Kasım 1938 yılında ziyarete açılmış. Anadolu Medeniyetler Müzesi ise, Altındağ ilçesinde bulunuyor. 1921 yılında Müze ve Kültür Müdürü Galip Bey tarafından Akkale denilen kalenin burcunda inşa edilmiş. Ankara Kalesi ise Altındağ’da yapılmış ancak hangi dönemde ve kimler tarafından yapıldığı bilinmiyor. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği doğal ortamlardan olan Kuğulu Park ise Kavaklıdere semtinde yer alıyor. Atatürk Bulvarı ve Tunalı Hilmi Caddesi arasında bulunan park görülmeye değer bir yer.

Buradaki kuğular Çin ve Viyana’dan getirilmiş. Siyah ve Beyaz kuğuların bol bol fotoğrafını çekmeyi unutmayın. Kurtuluş Savaşı Müzesi ise 1920 yılında yapılmış ve yakın tarihimizi yansıtan önemli tarihi yapılardan biri. Ankaralıların hafta sonlarını dinlenmek ve eğlenmek için geldikleri Gölbaşı’nda  güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Beypazarı’na uğrayıp organik yiyecekler alabilirsiniz. Beypazarı Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşıyan evleriyle ve konaklarıyla meşhur bir yer. Ankara’ya geldiğinizde Bici Aşı, Kaşık Atması, Uruş Kapama, Kutludüğün Somunu, Köfter…vb yemeden dönmeyin. Ankara aynı zamanda memur ve üniversite şehridir. Tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra doğal alanları bulunan İçanadolu’nun metropol şehridir.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Ucuz Ankara Uçak Bileti