Ege Bölgesi’nin en güzel tatil şehirlerinden biri olan Aydın’ın 1.080.839’dan fazla nüfusa sahiptir. Yaz tatili kapsamında en çok tercih edilen illerimizden biri olan Aydın uçak bileti TatilCity.NET’de. Aydın ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Aydın uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Aydın’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Aydın’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Aydın’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Aphrodisias Antik Kenti, Dilek Yarımadası, Milet Müzesi, Kurşunlu Manastırı, Güvercinada Kalesi, Tralleis Antik Kenti, Priene Antik Kenti, Arpaz Kalesi, Saplı Ada, Zeus Magarası, Altınkum Plajı gelir. Aydın’ı cazibeli haline getiren ise Didim, Kuşadası ve Söke gibi turistik bölgeleridir.

Aydın

Aphrodisias Antik Kenti,  UNESCO Dünya Miras Listesi’nde de yer alan kent, 1958 yılında dünyaca ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler tarafından bulunmuştur. Antik Yunan ve Roma dönemlerinin mimari özelliklerini taşıyan kente sanatçı 195 yılında gelmiş ve yolunu kaybetmiş, yolunu aramaya başlarken bir köye gitmiş. Köydeki yapılara bakarak bu yapıların Roma sütunları olduğunu anlamış. Burada fotoğraflar çekmiş. İstanbul’a dönmüş ve araştırmalarına devam etmiş. Uluslararası kuruluşlara danışmış. Times dergisine fotoğrafları göndermiş. Fotoğraflar dünya çapında büyük ilgi görmüş. Bölgede araştırmalar yapılmış ve M.Ö.500’lü yıllara ait Afrodit’e ithaf edilmiş bir kent olduğu ortaya çıkmış.

Aydın’ın en güzel rotalarından biri de Güvercinada Kalesi’dir. 1830 yılında Osmanlı egemenliğine geçtikten sonra kale onarılmış. Kale deniz karakolu olarak kullanılmış. Yunanistan ve diğer ülkelerin saldırılarına karşı savunma amacıyla kale kalkan gibi durmuş. Arkadaşlarınızla birlikte akşam üstü kaleye gelip şehrin ışıltılı manzarası karşısında çayınızı veya biranızı yudumlayarak keyiflenebilirsiniz.

Gün içinde güneşlenmek ve denizde yüzmenin keyfini de yaşamak istiyorsanız eğer Altınkum Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Aydın hem tarihi ve kültürel hem de yaz tatili için tercih edilebilecek güzel bir ilimizdir.

Ucuz Aydın Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]