Çok ucuz fiyatlarla Batman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Batman’a ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz. 20 yıldır turizm sektöründe yer alan Tatil City alanında kaliteli ve müşteri memnuniyetine verdiği önemli hizmet vermeye devam ediyor. Müşterilerini ucuz uçak biletiyle sizleri Türkiye’nin her yerine uçuruyor. Gerek kültür turlarıyla gerekse yaz ve kış tatil planlarınızda Tatil City yanınızda…

Batman

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Batman’a sorunsuz bir şekilde ulaşmanızı sağlarken huzurlu bir şekilde de tatil yapmanıza yardımcı oluyor. Tatil City imkansız denilen tatil hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Sizlere ucuz bilet bulmak için resmi ve özel bütün havayolu şirketlerinin platformlarını tarıyor ve uygun olan bileti sizlere sunuyor. Bununla da kalmıyor kaliteli ve en güzel otellerde ucuz tatil geçirmeniz için tüm olanakları sağlıyor. Tatil planlarınızın yanında iş seyahatlerinizde de gerekli tüm planlarınızı hayata geçirmeniz için gereken tüm imkanları önünüze seriyor.

Güneydoğu turu kapsamında gideceğiniz Batman’da tarihi ve kültürel bir çok yer bulunmaktadır. Dicle topraklarında kurulan şehrin geçmişi binlerce yıl ötesine dayanıyor. Sümerlilerden kalma bir şehir diyebiliriz.

Batman Ovası üzerinde Garzan Dağları ile Aydınlık Dağları’yla çevrilidir. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu arasında bir köprüdür. Şehirde bir çok nehir bulunmaktadır. Malabadi Köprüsü, Zeynep Bey Kümbeyi ve Hasankeyf en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Özellikle Hasankeyf Antik Kenti içinde 3 binden fazla mağara bulundurur. Ortaçağ döneminden kalma tarihi köprüye de sahiptir. Şehirde medrese, rahathane, darüşşifa, camiler ve türbeler bulunuyor. Hasanekyf’in ne zaman kurulduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak görüntüsüne göre çok eski bir yerleşim yeri olduğu kesin olgular arasında yer alıyor. Hasankeyf Kalesi’nin ise M.S.4. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Diyarbakır’ı alan Bizans İmparatoru Konstantinos burayı korumak için kaleyi yaptırmış. Kale Sasanilere karşı siyasi bir öneme sahip olmuş. Hasankeyf ise M.S.639 yılında Emeviler tarafından alınmış.

Daha sonra Abbasiler, Hamdaniler, Mervaniler, Artuklular, Eyyubiler ve Osmanlılar egemenlik kurmuş. Tarihi kent en parlak dönemini ise Artuklular zamanında yaşamış. Dicle Nehri şehrin iklimini etkilemektedir. Nehir sayesinde kış ayları ılık geçmektedir. Burada gece hayatı yok denecek kadar az yani otel ve bazı tesislerde eğlenebiliyorsunuz. Batman’ın en meşhur yemekleri ise Saç Ekmeği, Kavurma, Tırşık, Şam Böreği, Sütlü Çorba, İşkembe Dolması, Perde Pilavı, Bumbar, Büryan, Babaganuç, Kışlık Dolma, Bağırsak Dolması, Kaburga Dolması ve Hevra…

Batman Havalimanı Ulaşım

Batman Havalimanı şehir merkezine 7 km mesafededir. Bu sebeple kent merkezine geçmek oldukça kolaydır. Merkeze ulaşabileceğiniz en rahat ve ekonomi araç otobüstür. Sabah 7’de sefere başlayan otobüsler 18:30’a kadar seferlerine devam etmektedirler. Uçak iniş kalkışa göre seferler ayarlandığından herhangi bir aksaklık söz konusu olmamaktadır. Ortalama 15 dakika içerisinde yolcular merkeze ulaşmış oluyorlar.

Havalimanı önünde bulunan taksi durağından merkeze ulaşmak bir başka alternatiftir. Batman merkez havalimanına yakın olduğundan maddi anlamda da fazla yük getirmeyecektir. Özellikle ağır eşya getirenler daha çok taksi tercih etmektedir. Havalimanı servisleri ise merkezden havalimanına ve havalimanından merkeze seferler düzenleyerek yolcuları götürmektedir. Havalimanı terminal binası önünden uçuş sonrası yolcuları alan servisler merkeze kadar götürmektedirler.

Ucuz Batman Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]