Çok ucuz fiyatlarla Bingöl uçak bileti de TatilCity.NET’de. Bingöl’e ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz. 20 yıldır turizm sektöründe yer alan Tatil City alanında kaliteli ve müşteri memnuniyetine verdiği önemli hizmet vermeye devam ediyor. Müşterilerini ucuz uçak biletiyle sizleri Türkiye’nin her yerine uçuruyor. Gerek kültür turlarıyla gerekse yaz ve kış tatil planlarınızda Tatil City yanınızda…

Bingöl

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Bingöl’e sorunsuz bir şekilde ulaşmanızı sağlarken huzurlu bir şekilde de tatil yapmanıza yardımcı oluyor. Tatil City imkansız denilen tatil hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Sizlere ucuz bilet bulmak için resmi ve özel bütün havayolu şirketlerinin platformlarını tarıyor ve uygun olan bileti sizlere sunuyor. Bununla da kalmıyor kaliteli ve en güzel otellerde ucuz tatil geçirmeniz için tüm olanakları sağlıyor. Tatil planlarınızın yanında iş seyahatlerinizde de gerekli tüm planlarınızı hayata geçirmeniz için gereken tüm imkanları önünüze seriyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin küçük şehirlerindendir. Adını bir dağdan almış sessiz bir yerdir. Adını Erzurum-Muş sınırında bulanan ve Varto ilçesinde bulunan Bingöl Dağı’ndan almıştır. Tarihi yapılar ve doğal güzelliği, havası ve suyuyla görülmesi gereken yerlerden biri. Bingöl’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Yüzen Ada, Çir Şelalesi, Kral Kızı Kalesi, Buban Bacaları bulunmaktadır. Yüzen Ada, Solhan ilçesine bağlıdır ve Hazarşah Köyü’nde yer alır. Aksakal Mezrasında oluşan ada merkeze 45 km uzaklıkta bulunuyor. Çir Şelalesi ise merkeze bağlı olan Ilıca’da bulunuyor.

Uzundere Köyünde’ki şelaleye araçlarla gidebilirsiniz. Burada çayınızı, kahvenizi, biranızı içebilir, şelalenin sesi eşliğinde dinlenebilirsiniz. Dilerseniz çadır kampı da yapabilirsiniz. Kral Kızı Kalesi ise Genç ilçesine bağlı. Buraya ilçe merkezindeki araçlarla gelmeniz mümkün. Buban Bacaları ise Merkez ilçede bulunuyor. Oğuldere Köyü sınırları içinde yer alan bacaları görebilir bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Bingöl’de kendiniz ve sevdikleriniz için hediyeler alabileceğiniz dükkanlar ve alışveriş merkezi bulunuyor. Buradan mutlaka bir kilim almalısınız. Kilimler el emeğiyle yapılıyor. Bingöl’ün meşhur ürünleri arasında Bingöl Balı, Dut Pekmezi, Halı, Kilim, Paspas, Yün Çorap, Heybe ve Eldiven bulunuyor.

Bingöl’e gelirken Gömme, Ayran Çorbası, Mastuva, Tutmaç Çorbası, Yoğurtlu Köfte, Keledos, Burma Kadayıf, Dolanger gibi yemeklerini yemeden dönmeyin. Bingöl’de gece hayatı yok denecek kadar az. Sadece otel, kafe gibi yerlerde yeme-içme ihtiyacınızı giderip, eğlenebiliyorsunuz. Temiz havası ve suyuyla dikkat çeken bir şehir.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Ucuz Bingöl Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]