Birbirinden farklı kültürlerden, medeniyetlerden tarihi izler taşıyan, eşsiz doğasıyla, denizi, plajlarıyla, beyaz evleriyle, kültür-sanat etkinlikleriyle, antik döneme damgasını vurmuş Bodrum’a uçak bileti TatilCity.NET’de. Bodrum ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Bodrum uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Bodrum’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Bodrum’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Bodrum

Etkileyici bir geçmişe sahip olan özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin tatil listelerinde ilk sırayı alan Bodrum’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Bodrum Kalesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Halikarnak Mozolesi, Zeki Müren Sanat Galerisi, Antik Tiyatro, Tavşan Adası, Barlar Sokağı, Bitez Plajı, Myndos Kapısı, Pedesa Antik Kenti, Yalıkavak, Bodrum Deniz Müzesi, Yalıkacak Marina, Güvercinlik, Türkbükü bulunmaktadır.

Buraya gelir gelmez ilk gözünüze çarpan Bodrum Kalesi olacaktır. Kale 1522 yılında St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi olarak yapılmış. Burası için Bodrum’un simgesi diyebiliriz. Üç tarafı denizle çevrili bir kayalık üzerine kurulmuş ve iki liman arasında bulunan kaleyi mutlaka görmelisiniz. Kale içinde, Türk Hamamı, Karyalı Prenses Salonu, Klasik Devir Salonu, Amphora ve Cam Batığı Salonu gibi bölümlerde geçmiş tarihe ait koleksiyonlar sergileniyor.

Gümüşlük Koyu, çevresinde bulunan Tavşan Adası’yla eşsiz bir görüntüye sahip. Buraya akşam üstü gelip elinizde bol köpüklü biranızla güneşin batışını izleyebilirsiniz. Büyüleyici güzellikteki koyda güneşlenebilir, denizde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bodrum’un etkileyici yerlerinden biri de Myndos Antik Kenti denizin içinden geçen Kral Yolu’ndan yürüyerek adaya gelebilirsiniz. Tavşan Adası’na ise denizden yürüyerek ulaşmanız mümkün. Antik kentte Bodrum’un tarihiyle ilgili gizemli ve tarihi bilgiler veren eserler bulunuyor.

Myndos Kapısı ise mistik yerlerden biri. Bu kapıdan geçtiğinizde Bodruma’a ulaşıyorsunuz. Anca geçmiş tarihlerde bu kapıdan geçmek kolay değilmiş. Büyük İskender bu kapıdan geçebilmek için savaşmış ancak başarılı olamamış o yüzden bu kapıya ‘lanetli kapı’ demiştir. Kapının olduğu alanda Roma ve Helenistik döneme ait tonozlu mezarlar bulunuyor. Myndos Kapısı, M.Ö.360 yıllarında yapılmıştır.

Bodrum Havalimanı Ulaşım

Havalimanından Bodrum merkeze ulaşmak için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birisi iç hat geliş ve gidiş terminalinin çıkışında bulunan otobüs duraklarından kolaylıkla binilecek otobüslerdir. Otobüs ile Muğla il merkezinde bulunan Menteşe ilçesi ile Yatağan ve Milas ilçelerine gitmek isteyen yolcular tercih edebilirler. Milas Bodrum Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren bazı havayolu firmalarının ise ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Atlas Global, Pegasus ve Onur Air servis hizmetini sağlamaktadır.

Bir başa ulaşım aracı olan HAVAŞ yolculu saatlerine göre ayarlanmış otobüslerdir ve inişlerde yolcuların hizmetinde bulunmaktadır. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için taksi hizmeti de terminalin hemen dışarısından temin edilebilmektedir. Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinde araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Buralardan kiralanan araçlar ile merkez noktalara rahatlıkla gidilebilir. Özel aracı ile gitmek isteyenler ise Muğla – Bodrum Yolu’nu (D330) kullanarak merkez bölgelere gidebilirler.

Ucuz Bodrum Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]